X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik

Gökhan G.
0

2001 senesinde FreeLunchDesign Icy Tower isimli bilgisayar oyunuyla karşımıza çıktı. Oyunun o zamandan beri bir çok güncellemesi geldi fakat oyunun esas mantığı aynı kaldı. Icy Tower birçok yeni klasik oyunu etkiledi - Doodle Jump örneğin - fakat hala en iyi oyunlardan biri ki birçok yıl bilgisayarda favori oyunlarımdandı.

Icy Tower 2 Android için geliştirilmiş sürümü ile karşımıza çıktı. Oyunun yeni sürümüyle ilgili çok meraklı olduğumdan testini yapmak istedim. Detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.4.8 1.4.18

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Note II
Android sürümü: 4.1.1
Root: Yok
Modifikasyonlar: Yok

Icy Tower 2 kısa bir deneme bölümüyle başlıyor. Oyunun kendisi olayı hemen kavramanız açısından basit: Karekteriniz parmağınız sağ veya sola, nereyi gösterirse oraya hareket ediyor. Dilediğiniz yöne parmağınızı daha fazla kaydırarak karakterinizin sıçrayışlarını da büyütebilirsiniz.

Kule oldukça yüksek yani başarmanız gereken bir hedef yok. Bunu söylemekle birlikte tabii ki ne kadar yükseğe gidebilirseniz o kadar fazla puan kazanıyorsunuz. Her basamakta dilediğiniz kadar kalamıyorsunuz çünkü kule alttan yükseliyor. Yol boyunca objeleri toplayabilirsiniz. Bu objelerle gücünüzü artırabilirsiniz. Bu güç artıcıların bazıları şunlar:

  • Super coins: Ortalama puanlardan daha değerli.
  • Wind shield: Yukarı doğru uçup bazı adımları atlamanızı sağlıyor.
  • Coin magnet: Çevrenizdeki puanları çekmenizi sağlıyor.
  • Tower stability: Bir süreliğine kule hareketsiz kalıyor.

Oyunda ayrıca diğer bonuslar da mevcut: Bunlardan biri kule içinde topladığınız puanları artırıyor, diğeri size acil durum kanatları sağlıyor. Bunun haricinde karakterinizin görünüşünü de sahip olduğunuz puanlar karşılığında değiştirebilirsiniz.

Bonus puanları da bölüm atlarken bölüm içi yapmış olduğunuz özel hareketlerle kazanılabiliyor:

  • 250 adım atlama
  • 200. adıma ulaşma

Her atladığınız bölümde sizden daha zor özel hareketler isteenecek.

Özet:

Icy Tower 2 basit bir oyun fakat aynı zamanda bağımlılık da yaratıyor. Kısaca oyun basit fikirlerin de gerçekten en iyileri olduğunu kanıtlıyor.  Güçlendiriciler, bonuslar ve özel hareketler oyuna ve kontrollere farklılık getiriyor.

Ekran & Kontroller

Icy Tower 2 önceki sürümlerine bir hayli benziyor, tek farkı daha modern olması: Çizgifilmi andıran hoş grafikler var.

Kontroller kendinden öğrenilir ve dilerseniz değişiklikler yapabilirsiniz.

Hız & İstikrar

Icy Tower 2 akıcı ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

 

Fiyat/Performans Oranı

Icy Tower 2 ücretsiz indirmeye hazır. Güçlendirmeleri satın alma seçeneğiniz var fakat bu gerekli değil. Oyun puanlarını da satın alabilirsiniz. Puan paketleri edinmek istiyorsanız geliştiricinin Facebook veya Twitter sayfasını takip edebilirsiniz - bu size ücretsiz bonus puanları kazandıracak. Bonus puanları toplamanın bir başka yolu da aynı geliştiricinin diğer uygulamalarından indirmek. Ha bir de tabii direktman oyunu oynayıp kendi kendinize bonus puanları toplama seçeneğiniz mevcut.

 

Ekran Görüntüleri:

Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik Icy Tower 2 - Güncellenmiş bir klasik

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

Free Lunch Design

Yorumlar

Yeni yorum yaz:

Author
1

beyler Acil yardım