X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda

Gökhan G. (Çeviri)
0

Okul günlerinde her zaman bir döküman veya ödev sayfası ihtiyacı oluyor fakat elde hiç kopya olmuyor. Neden bir akıllı telefonla bunların fotoğrafını çekmeyelim? Bu yöntem her ne kadar tutsa da genelde çekilen fotoğraflar okunmayacak şekilde oluyor. MDScan: Mobile Doc Scanner uygulaması bu işi hakkıyla yapıyor; çektiğiniz resimlerin üzerinde çalışabiliyor, onları pdf olarak kaydedebiliyorsunuz.

Uygulamanın nasıl işlediğini ve pratik olup olmadığını öğrenmek için bugünkü incelememizi okuyabilirsiniz!

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.0.18 2.0.49

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.2

Uygulamanın ana menüsünde uygulamanın gerekli fonksiyonlarını görebilirsiniz:

  • Kamera
  • Toplu mod
  • Benim dosyalarım
  • İndir
  • Yardım
  • Ayarlar

Her şeyden önce tabii ki kart vizit olsun, döküman olsun neyi taratmak istiyorsanız fotoğrafını çekmeniz gerek. Dökümanın enlemesine mi dikey mi olacağını seçmelisiniz. Bir diğer seçenek ise fotoğraf galerinizden bir fotoğraf seçmek.

Sonrasında uygulama seçili dosyanın ebatını otomatikman görüyor (bu her zaman doğru çalıştı), böylelikle siz de resmi kesebiliyor veya üzerinde çalışabiliyorsunuz. Eğer bir şey yanlış giderse köşeleri hareket ettirerek hatayı düzeltebilirsiniz.

Ayrıca burda resmin ne tür bir dosya olduğunu belirtip uygulamanın ona göre ayarlama yapmasını sağlayabilirsiniz: Beyaz üstüne siyah döküman, siyah üstü beyaz, renkli döküman, kartvizit...vs. Burda resmi döndürebilir, yeni bir resim ekleyebilir ve üzerindeki çizimleri/notları geri alabilirsiniz.

Resim kaydedildiğinden itibaren resim üzerinde tekrar çalışabilir veya resmi paylaşabilirsiniz. Burada düzenleme için pek çok seçeneğiniz var. Parlaklığıyla oynayabilir, gri tonları silebilir, otomatik resim düzeltme seçeneğini kullanabilirsiniz. Çok sayıda seçenek var ama malesef üzerine resim çizdiğiniz bir dosyayı yazıcıdan çıkaramıyorsunuz.

Şimdi dosyanız hazır durumda ve dosyayı jpg, pdf ve zip uzantılarında kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı topluca dosyayı da bütün hale getirebiliyor.

Toplu mod ise kullanıcıya gerçekten kolaylık sağlıyor. Birçok resmi aynı anda tutmak için bu modu kullanıyorsunuz. Tüm dosyaları sonradan mı yoksa anında mı bir araya getirip getirmeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Yine ayarlarda sayfa büyüklüğü, resim büyüklüğü ve kalitesini ayarlayabiliyor, otomatik kesme, kapama ve dil seçeneklerine ulaşabiliyorsunuz.

Özet: MDScan: Mobile Doc Scanner Android cihazlar için pratik bir araç. Kullanıcılar yolda dosyalarını kaliteli bir şekilde taratabilir ve anında paylaşabilir. Kendi adıma örneğin paragrafları işaretleme özelliğinin olmayışı gibi birkaç eksik olsa da genel olarak çok yararlı bir uygulama.

Ekran & Kontroller

MDScan: Mobile Doc Scanner uygulamasının kontrolleri oldukça kolay öğrenilir. Bir şeyi anlamadığınız vakit tuşa basılı tutup açıklamasını okuyabilir, onunla da anlamazsanız yardım menüsünü kullanabilirsiniz.

Ara yüz/sunum da oldukça kullanışlı ve fonksiyonel -ki değiştirmek istediğiniz takdirde arka plan menüsünden değiştirme imkanınız var.

Hız & İstikrar

MDScan: Mobile Doc Scanner uygulamasının hızı hakkında eleştirecek hiçbir şey yok. Toplu tarayıcı bile herhanbi bir bekleme olmadan gerçekleşti.

Uygulama hiç bir zaman donmadı.

Fiyat/Performans Oranı

MDScan: Mobile Doc Scanner'ın normal fiyatı 4.66 Euro fakat "Haftanın Uygulaması" kapsamında (29.10 - 4.11.12) bizim App Center'ımızda sadece 2.29 Euro.

Bu fiyat için uygulama hiç fena değil ama normal fiyatıyla biraz tuzlu diye düşünüyorum.

Bedava sürümünü de deneyebilirsiniz ama bu sürümde reklamlar var, yazılar yarı silik ve toplu tarayıcı modunda en fazla dört resim taratabiliyorsunuz.

(orijinal metnin yazarı: Ludwig Hubert)

Ekran Görüntüleri:

MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda MDScan: Mobile Doc Scanner her zaman yanınızda

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Geliştirici

Mike Kuznetsov

Now - back to STOIK Software

Geliştiriciye e-posta gönder Geliştirici profili

Yorumlar

Yeni yorum yaz: