X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

NavDroyd - Doğru Rotayı Bulun

Murat Şimşek
0

Android ile çalışan navigasyon sistemleri yeni birşey değil. Çok sevilen uygulamalardan biri olan NavDroyd kendini diğerlerinden farklı kılabiliyor mu ya da en azından ucuz bir alternatif olabiliyor mu sorularının yanıtları bu test raporumuzda.

3 ★★★☆☆

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.4.4 1.4.7

Özellikler & Kullanım

Android için birçok navigasyon sistemleri bulunuyor. Maalesef hepsi hatasız çalışmıyor veya iyi bir fiyata edinmek mümkün olmuyor. Hesaplı bir alternatif olarak tüm dünyanın haritalarını kullanan NavDroyd uygulaması gösteriliyor. Fakat uygulama bu zorlu ve büyük rekabetli pazarda ne kadar başarılı?

Haritalar için OpenStreetMap baz olarak alınmış ve 2D görünüm dışında dümdüz harita istemeyenler için ayrıca 2.5D görünümünü kullanmak da mümkün. Bunun dışında çoğu navigasyon sisteminde artık standard olan araba, bisiklet ve yaya modları bulunuyor.

Uygulamayı ilk başlattığınızda hangi ülkelerin haritalarını kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz. Tabii ki cihazınızın ne kadar boş hafızası olduğu bu konuda önemli oluyor. İndirme işlemi için NavDroyd Map Manager kullanılıyor.

Güzel bir özellik ise adresleri kaydetme imkanı. Böylece sık kullandığınız adresleri her seferinde tekrar yazmanıza gerek kalmıyor.
Ayrıca uygulamanın sesli yol anlatımını gerçekten çok iyi bulduk. Denediğimiz rotalar hep hatasız olarak gerçekleşti ve uygulama en küçük yolları bile tanıdı.

Uygulamanın bir diğer özelliği de aşırı hız alarmı. Bu konuda oldukça farklı düşüncelere sahip okurlarımız vardır kesinlikle, fakat bana göre - hele bayram öncesi - hız sınırlarına uyulmalı ve kazalar önlenmeli.

Özet:

NavDroyd konforlu ve eksiksiz bir navigasyon sistemi. Kullanıcılara ekstra birşeyler sunulmuyor, fakat önemli özelliklerin tümü bulunuyor ve iyi bir şekilde çalışıyor. Yine de bu konuda favorimiz çok daha fazla özellikleri bulunan ve fiyatı da buna göre daha yüksek olan “Navigon” uygulamasıdır.

Ekran & Kontroller

NavDroyd uygulaması genel olarak düzenli ve okunur bir şekilde dizayn edilmiş. Menüler ve özellikler için kullanılan semboller neyin ne için olduğunu anlamanız için güzel seçilmiş. Basit olarak seçilen dizayn, ayrıca Google Maps dizaynını da andırıyor.

Hız & İstikrar

NavDroyd başlatılınca, haritaların kurulduğundan biraz yavaş çalışıyor. Fakat daha sonra uygulama hızlı ve problemsiz olarak karşınıza çıkıyor. Küçük takılmalar olsa da, navigasyon sistemlerinde bunları önlemek imkansız gibi. Bunun dışında uygulama hiç kendi kendine kapanmadı.

Fiyat/Performans Oranı

Uygulama Play Store’da 4.99 Avro fiyatıyla mevcut ve fiyat performans oranı olarak diğer navigasyon sistemlerine örnek olacak nitelikte. Diğer navigasyon uygulamalarını daha iyi bulduğum halde, NavDroyd gerçekten sudan ucuz sayılır. Fakat daha fazla para harcamaya hazır olanlara “Navigon” uygulamasını tavsiye edebilirim.

Ekran Görüntüleri:

NavDroyd - Doğru Rotayı Bulun NavDroyd - Doğru Rotayı Bulun NavDroyd - Doğru Rotayı Bulun NavDroyd - Doğru Rotayı Bulun

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Geliştirici

CloudMade Deutschland GmbH

Maps, Navigation, Traffic, Telematics

Geliştiriciye e-posta gönder Geliştirici profili

Yorumlar

Yeni yorum yaz: