X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Office 2012: PlanMaker Mobile - Tüm Excel cebinizde!

Gökhan G. (Çeviri)
0

Office programlarında, özellikle de büyük tablolu programlarda Microsoft yazılımları hep başı çekmiştir. Hala da Excel büyük ihtimalle bu alanda en çok kullanılan program. Android akıllı telefon ve tabletlerde ise iyi çözümlere ulaşılmış değil ve bu durum kullanıcıların sürekli arayışlar içinde olmasına neden oluyor. Yeni yıl konseptine uygun biçimde Android için Excel "Haftanın Uygulaması" kapsamında sizin bu arayışlarınıza son verebilecek bir hediyemiz var. Office 2012: PlanMaker Mobile uygulamasının ne yapabildiğini ve işinize yarayıp yaramayacağını incelememizde okuyabilirsiniz!

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0 1.0

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.2.1

Office 2012: PlanMaker Mobile uygulamasının sahibi uygulamayı açar açmaz kullanmak üzere bir kayıt numarası temin ediyor. Sonrasında isteğe bağlı olarak kendi kontak ve adres bilgilerinizi girebilirsiniz. Böylelikle bedava destek ve diğer hizmet paketlerine ulaşabiliyorsunuz.

Bu yapıldıktan sonra direktman ana menüye yani tablonun olduğu yere geliyorsunuz. Excel'den bildiğiniz üzere yukarıda seçtiğiniz hücre için girişleri yaptığınız alan, fonksiyonlar ve toplama işlemi var. Tabloda Excel'de olduğu gibi her hücre için harf ve numara var.

Ekranın altında ise tüm gerekli fonksiyonlar ve seçenekler var:

 • Klavye: Klavyeyi açıp seçili hücrede yazı yazmanızı sağlıyor.
 • Dosya: Kaydetme, açma ve PDF formatında kaydetme gibi seçeneklerin olduğu yer.
 • Düzen: "Kopyala", "Yapıştır" ve ileri geri komutlarının olduğu kısım.
 • Format: Kalın yazı tipi, hücre formatı, renkler...vs
 • Tablo: Tablolar yapıştırın, silin veya birbiri arasında geçiş yapın.
 • Yakınlaştır: Yakınlaştırıp uzaklaştırın.
 • Etiket: Satır ve sütunların görünümünü ayarlayın.
 • Yardım: Yardım kutusunu açın.

Menüde ayrıca şu özellikler mevcut:

 • Veri
 • Düzen
 • Görünüm
 • Format
 • Tablo
 • Diğerleri (Yorumlar, ayarlar...)

Gördüğünüz gibi her şey tıpkı Microsoft Excel'deki gibi tasarlanmış - ki kişisel olarak çok hoşuma gitti çünkü aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

Ayrıca kendi cihazınızın dışında dosyalarınızı Dropbox, Evernote ve Google Drive hesaplarınıza geçirebiliyorsunuz. Ayrıca enteresan bir özellik, tablolarınızı PDF formatında kaydedebiliyorsunuz.

Özet: Office 2012: PlanMaker Mobile uygulamasından gerçekten çok etkilendim çünkü uygulama Android için tüm Excel fonksiyonlarını kullanıcıya sağlıyor: Hem özellik bakımından (matematiksel veya açılardan) hem de tabloların kontrol edilmesi açısından. Problem olmadan yorum ekleyebiliyor, yazıların formatını değiştirebiliyorsunuz. Bilgisayardaki Excel'e çok benziyor.
Geliştiricilerin sonradan eklediği PDF formatını ve Clouding seçenekleri de sorunsuz çalışıyor.
Tek noksan bulduğum nokta tablolar ekleme - ama tabii bu da küçük ekranlı telefonlarda sorun yaratabilir. Yine de diyagramlı bir dosya açtığınızda bilgisayardaki gibi sorunsuz çalışıyor olmalı.
 

Ekran & Kontroller

Yukarda belirttiğim gibi Office 2012: PlanMaker Mobile uygulaması Microsoft Excel'e çok benzer, yani kullanımda sorun çıkmıyor.
Tasarım da ayrıca basit ve amaca yönelik örneğin alt fonksiyonları alt çubukta açabilirsiniz ki normalde sadece tablonun içinde gizli durumda.
 

Hız & İstikrar

Galaxy Nexus'ta bile Office 2012: PlanMaker Mobile uygulamasının büyük bir kısmı hızlı ve stabil fakat bazen programda çökmeler olmadı değil; özellikle de büyük Excel dosyalarında.

Fiyat/Performans Oranı

"Haftanın Uygulaması" kapsamında (24.12 - 30.12.12) Office 2012: PlanMaker Mobile'in fiyatı AndroidPIT'e özel sadece 4.99 Euro. Normal fiyatı 9.98 Euro.
Düşündüğünüzde tam özellikli bir uygulama için bile normal fiyatı yüksek. Bu yüzden bu hafta özel fiyattan almak mantıklı.

Tabii uygulamayı önce test etmek isteyenler 30 günlük deneme sürümünü yükleyebilir.

(orijinal metnin yazarı: Ludwig Hubert)

Ekran Görüntüleri:

Office 2012: PlanMaker Mobile - Tüm Excel cebinizde! Office 2012: PlanMaker Mobile - Tüm Excel cebinizde! Office 2012: PlanMaker Mobile - Tüm Excel cebinizde! Office 2012: PlanMaker Mobile - Tüm Excel cebinizde!

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

SoftMaker Software GmbH

SoftMaker entwickelt das Officepaket SoftMaker Office Mobile

Geliştiriciye e-posta gönder Geliştirici profili

Yorumlar

Yeni yorum yaz: