X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Photo Collage - Android için sanat ve zanaat

Gökhan G. (Çeviri)
0

Fotoğraf kolajları eğlencelidir çünkü çok fazla efor sarfetmeden çok hoş gözükebilir. (Demek istediğim minimum efor + yeterli derecede iyi bir çıktı değil, siz ne demek istediğimi anladınız.) Birçok el yapımı kolaj yapmayı denedim ama uzun bir süre neden kimsenin kolaj uygulaması yaptığını anlayamadım. Ve evet, şimdi Photo Collage var ve bu uygulamayı sizin için test ettim. Ayrıntılar aşağıda.

3 ★★★☆☆

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.14 1.3.10

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus

Androi sürümü: 4.1.1

Root: Yok

Modifikasyonlar: Yok

İzinler: Uygulamanın benden niye lokasyon bilgimi istediğini anlayamadım ama bunun dışında işler yolunda gibi.

Kolajlar eğlencelidir - bunun üzerinde anlaşabiliriz. Ve bu da tam olarak Photo Collage'ı denememin nedenini oluşturuyor (fotoğraf uygulamalarıyla ilgili çok büyük umutlarım olmasa da). Emin olun elimden çok uygulama geçti -iyi, kötü, garip...

Photo Collage iki mod ile birlikte geliyor. Düzenleme ve Kamera. Düzenleme ile galerinizden bir fotoğraf seçebilir ve onları kolaja döndürme işlemine başlayabilirsiniz. 10 adet fotoğrafa kadar seçebilirsiniz (bu limit).

Kamera modunu kullanarak istediğiniz fotoğrafı çekip kolaja ekleyebilirsiniz.

Peki bu kolaj nasıl yapılıyor? Resimleri "düzenleme modunda" seçtikten sonra şablon ve serbest arasında birini seçin. Şablon size... şablonlar sağlayacak, "serbest" ise serbest tarz. Resimleri döndürebilir, büyüklüklerini değiştirebilir, kesip yapıştırabilirsiniz - ama malesef arka yüzü değiştirmek için hiçbir seçenek yok. Eğer başka çerçeveler yüklemeyi seçtiğinizde uygulama her denediğinizde çöküyor.

Ben bu nedenle kullanıcıya sunulan arka planları kullanmak zorunda kaldım - ki benim zevkim için çok parlak.

Rastgele resim seçmek için telefonunuzu sallayın. Bir yandan bu kuşkusuz eğlenceli bir şey olsa da ortaya çıkan kolajlar hiç hoşuma gitmedi.

Şablon modu bir çok seçenekle birlikte geliyor. Fotoğrafların sırasını ve yakınlığını ayaryabiliyorsunuz. Değişiklikleri hayata geçirmek için yine telefonunuzu sallayın. Çerçeveler burda da bir seçenek olarak sunuluyor (indirme opsiyonunuz var) ama yine söylemekte yarar var bu uygulamanın testlerimizde donmasına neden oldu.

Hoş bulduğum özelliklerden biri fotoğrafların farklı modlarda girilebiliyor olması. Yani kolajı bitirdikten sonra dilerseniz üzerine başka fotoğraflar da ekleyebiliyorsunuz.

Kamero modu biraz daha farklı. Kullanıcılar şekli ve kullanmak istediği fotoğrafları ekleyebiliyor. Birçok seçenek var bu yüzden eminim herkesin hoşlanabileceği bir şeyler var.

Bir seçeneği seçtiğinizde yapmanız gereken tek şey fotoğrafları çekmek oluyor.

Hazır kolajlar akıllı telefonda kaydedilebildiği gibi sosyal ağlar aracılığıyla, email ile ve Dropbox ve Picasa ile paylaşılabiliyor.

Özet: Photo Collage kesinlikle eğlenceli bir uygulama ama ne kadar işinize yarar emin değilim. Kullanıcıya verilen özellikler iyi ve kullanıcıların kendi kolajlarını belli bir noktaya kadar kişiselleştirmesini sağlıyor. Öte yandan uygulamanın fonksiyonel açıdan çok fazla artısı yok -benim beğenimi kazanacak kadar değil. Bunun bir nedeni uygulamadaki ufak hatalar (internetten indirirken uygulamanın çökmesi) ama düzenleme seçenekleri de çok iyi değil. Özellikle serbest mod kullanıcıya şu an olduğundan daha fazla seçenek sağlamalı. Genel olarak Photo Collage'ın daha çok geliştirilmesi gerek fakat bunu yapacak boşluk da yok değil.

Ekran & Kontroller

Photo Collage'ın kullanımı kolay ve çok net bir şekilde tasarlanmış. Resimleri düzenleme çok kolay ve artı bir açıklama/talimat gerektirmiyor.

 

Hız & İstikrar

Photo Collage ne zaman yeni çerçeve yüklemeyi denediysem çökmüş olsa da yeterli derecede akıcı çalışıyor. Malesef bitmemiş kolajlarım bir şekilde kayboldu ki bu rahatsız edici bir nokta. Bu nedenle bu kategoride üç yıldız veriyorum.

Fiyat/Performans Oranı

Photo Collage, Google Play'de bedava. Uygulama içi reklamlar var.

(orijinal metnin yazarı: Christopher W.)

Ekran Görüntüleri:

Photo Collage - Android için sanat ve zanaat Photo Collage - Android için sanat ve zanaat Photo Collage - Android için sanat ve zanaat Photo Collage - Android için sanat ve zanaat Photo Collage - Android için sanat ve zanaat

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Geliştirici

Tiny Piece Co., Ltd

Yorumlar

Yeni yorum yaz: