X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Rocket Music Player - İyi Bir Alternatif Olabilir Mi?

Murat Şimşek
0

Android için alternatif Müzik uygulamaları artık bir gelenek haline dönüştü. Bunun nedeni ise, eski Android versiyonlarında bulunan müzik çalarların kullanıcılar için  tatmin düzeyinin düşük kalması . Fakat zamanla gelişen Android uygulamalarıyla  alternatifler giderek arttı. Bu yazımızda inceleme altına aldığımız Rocket Music Player uygulamasının bu Android müzik çalarlar içerisinde kendine özel bir yer edinip edinemiyeceğine bakacağız.

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1.2 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı
Samsung Galaxy Nexus
Android versiyonu: 4.1.1
Root: Evet
Modifikasyonlar: Evet / Popcorn Kernel 11.5

Uygulamanın Detayları
Bu sürümden itibaren kullanılır: Android 2.0.1
Boyut: yaklaşık 8.6 MB
Ice Cream Sandwich veya Jellybean için optimize edilmiş: Evet

İzinler
Ağ iletişimi
Kayıt yeri
Sistem araçları: telefonun uyku moduna geçmesini önleme
Telefon görüşmeleri
Donanım kontrolleri

İzinler hakkında yorum
İlk izlenimlere göre Rocket Music Player epey izin istiyor, fakat bunlar fonksiyonları için gerekli ve tuhaf bir yanları bulunmuyor.

Android ile ilk buluşmam, arkadaşımda bulunan Motorola Milestone cihazıylaydı. Android 2.0.1 donanımlı olan bu akıllı telefonu ne kadar beğensem de, arkadaşım gibi ben de müzik çalarını çok kötü bulmuştum. Ve maalesef bu epey böyle devam etmişti ve Android günden güne ne kadar güzelleştiyse ve gelişse de, müzik uygulaması hiçbir değişikliğe uğramamıştı. Bunlardan dolayı zaten üreticiler kendi arayüzlerini geliştiriyorlardı: Kısaca üreticilerin kullandıkları müzik çalarlar daha iyiydi. Fakat artık Android müzik çaları çok iyi ve şık bir dizayna sahip. Bu yüzden alternatif bir müzik uygulamasının kullanımı mantıklı mı?

Kısaca cevaplıyayım: Evet. Android’in kendi uygulamaları (Foto galerisi, video çaları, müzik çaları vs.) güzel dizayn edilmiş ve ayrıca gayet kapsamlı. Alternatif uygulamalar bunlara nazaran yine de da fazla fonksiyonlara sahip oluyorlar. Tabii ki alternatif uygulamaların iyi bir balans bulmalari gerekir: beğenilen bir dizayn, kullanışlı olmaları ve daha fazla fonksiyon sunmaları. Bunu başarmak hiç de kolay değil. Rocket Music Player uygulaması bu konuda oldukça başarılı! Play Music uygulamasına da benzeyen müzik çalarda, albüm, sanatçı, parça isimi, müzik listeleri ve podcastlar sekmeleri bulunuyor. Son iki kategori ayrıca özel bir uygulamayla iTunes ile bağlanabiliyor. Rocket Music Player’in en beğendiğimiz özelliklerinden biri yatay Equalizer fonksiyonu oldu: Önceden hazırlanmış seçeneklerin dışında burada kendi ayarlarınızı da yapmanız ve kaydetmeniz mümkün. Ve daha da iyisi, albümlerin yanında bulunan küçük okun üstüne tıklayınca, belirli bir Equalizer ayarını tüm albüm için kullanabiliyorsunuz. Gerçekten çok pratik bir fonksiyon!

Rocket Music Player bildirim çubuğuna da çok iyi uyarlanmış: Play Music uygulamasından daha güzel duruyor. Ayrıca istediğiniz takdirde kilt ekranında da müzik çaları kullanmanız mümkün. Uygulama kullanıldığı anda, kendi kilit ekranı devreye geçiyor. Fakat burada bulunan küçük bir hatadan dolayı bu kilit ekranı geçtikten sonra normal kilit ekran karşınıza çıkıyor.

Özet: Rocket Music Player gerçekten iyi bir alternatif. Uygulama güzel bir görünüme sahip ve kullanışı mükemmel. Ayrıca bir kaç güzel fonksiyonu da bulunuyor. Sadece bir kötü yanı var: internette bulunan Google Music hesabınızdaki parçaları kullanamıyorsunuz. Bunu sadece Play Music uygulaması yapabiliyor. Fakat servisin kullanımı Türkiye’de pek yaygın olmayacağından pek de önemli değil bu özellik.

 

Ekran & Kontroller

Rocket Music Player dizaynı çok iyi. Uygulama gri tonlarını kullanıyor ama hiç de sıkıcı durmuyor. Dizayna pek uymayan ve biraz eski görünüm çizen, uygulamanın üst bölümünde bulunan kategori sekmeleri oluyor. Uygulamanın kullanışı da gerçekten başarılı ve eleştirecek birşey bulamıyoruz.

Hız & İstikrar

Rocket Music Player testimizde istikrarlı, problemsiz ve hep hizlı çalıştı. Sadece kilit ekranındaki hata biraz rahatsız edici - özellikle bu fonksiyonun kullanımı çok kullanışlı olduğundan.

 

Fiyat/Performans Oranı

Uygulama Play Store’dan ücretsiz ve reklamsız olarak indirilebilir. Ücretsiz fonksiyonda bulunmayan tek özellik, müziğin daha fazla sol veya sağ tarafa verilmesi. Bana kesinlikle lazım olmasa da, bu fonksiyon bana kesinlikle lazım diyenler, Rocket Music Player uygulamasının ücretli versiyonunu 2.99 Avroya satın alabilirler.

Ekran Görüntüleri:

Rocket Music Player - İyi Bir Alternatif Olabilir Mi? Rocket Music Player - İyi Bir Alternatif Olabilir Mi? Rocket Music Player - İyi Bir Alternatif Olabilir Mi?

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

JRTStudio

İlgili Yazılar

Haberler / Uygulamalar
0 8 ay önce

Android için en iyi 5 müzik dinleme uygulaması

Yorumlar

Yeni yorum yaz: