X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında

Gökhan G.
0

Ofis programlarına hızlı ve etkili şekilde erişim günümüz dünyasının olmazsa olmazlarından. Tek sorun laptopların ağır oluşu. Akıllı telefon ve tabletler, diğer yandan, mobil cihazlar içinde hiçbir özellikten yoksun olmaksızın her türlü işinizi halledebileceğiniz aletler. Ama işin esas noktası doğru uygulamayı seçmekte. Smart Office 2 bunu mobil yazıcı özelliği de dahil her şekilde vaadediyor. Gerçekten öyle mi? Aşağıdaki incelememizde bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

3 ★★★☆☆

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.0.9 2.1.27

Özellikler & Kullanım

Görünüm

Dökümanları bulmak dosya tarayıcısı ya da timeline özelliğiyle kolay. Timeline (geçmiş) önceden üzerinde çalıştığınız tüm dosya ve dökümanlarınızı gösteriyor.

Dosya uzantısı

Smart Office 2, Office 1997'den itibaren Microsoft Office uzantıları da dahil (doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx) kullanıcının ihtiyacından çok daha fazla uzantıyı destekliyor. Uygulama ayrıca PDF dosyalarını okuyabiliyor ve dosyalarınızı PDF formatında kaydedebilmenizi sağlıyor.

Dosyaları görüntüleme, yaratma ve düzeltme

Viewer (Görüntüleyici) tüm uzantıları okuyabilme özelliğinin dışında her dosya için ekstra bilgi de veriyor. Birbaşka kullanışlı özellik: viewer ayrıca dosyanın o ana kadar kaç kere yazıcıya gönderildiğini ve paylaşıldığını gösteriyor.

Dosyalar boş bir doc uzantısında veya CV, sunum, fatura ve harcama şablonunda oluşturulabiliyor. Bu şablonlar harika çünkü (baştan yazmak yerine...) çok fazla zaman kazandırıyor.

İşe yarar bir arama fonksiyonu var ki anahtar kelimeleri saniyeler içinde bulabiliyorsunuz. İleri/geri alma özelliği ise yine çok başarılı ve kullanışlı.

Birkaç kötü eleştiri: Sunumlardaki objeleri silmek için bir özellik yok. Ve not defteri -normalde yararlı bir araç- uygulamada kullanıldığında tek değişikliğe bir sefer kaydedebiliyorsunuz. Not defteri bir yığın sayfa gibi ama birinden birine (kaydırarak) geçme özelliği mevcut değil.

Halihazırdaki dosyalar düzenlenebiliyor ve yazı uzantısı biçimlendirilebiliyor (yazı büyüklüğü, tipi...vs).

Bir sunum hazırlarken birçok farklı seviyede hareket eden obje, fotoğraf vs gibi bir çok yararlı ve benzer özellik var.

Hesaplamalarda tüm standart formüller mevcut. Veriyi değiştirdiğinizde diyagram ve grafiklerde de otomatikman değişiklikler oluyor.

Paylaşım

Tüm dosyalar her menüde paylaşılabiliyor. Ama paylaşım neden sadece email, Skype ve Google Drive ile mümkün bunu anlayamadık. Yakın zamanda daha fazla seçeneğin geleceğini umuyoruz.

Google Drive ve Dropbox Entegrasyonu

Dosyalarını cloud hizmetlerinde organize etmek isteyen kullanıcılar için Smart Office 2 çok iyi bir uygulama. Google Drive'a bağlantı çok kolay ama bizi en çok endişelendiren şey hesaba bağlanırken oluşabilecek uzun prosedür. Ama bunu da OpenID veya Google/Android hesabınızla otomatik olarak halledebilirsiniz.

Mobil yazıcı

Bu Smart Office 2'nin en hoş özelliklerinden biri (teoride). Uygulama diğer başka yazıcı uygulamalarını kendine katıp çalıştırmayı vaadediyor ama bizim testlerimizde bu özelliği HP Officejet J4680 ve Galaxy Nexus ya da Galaxy Tab 10.1 ile çok kullanamadık. Çünkü sürekli hata raporu verdi.

Yazıcıyla ilgili siz de tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

3D özelliği

Bu özellik yeni sunumlar grafikler oluştururken 3D efektini koymak isteyenler için. Tabii adam akıllı görebilmek için 3D gözlüklere ihtiyacınız olacak.

İzinler

Uygulama sizden aşağıdaki izinlere onay vermenizi talep ediyor:

  • Ful internet erişimi
  • Bağlantı durumunu görme
  • WiFi durumunu görme
  • SD kart içeriklerini modifiye etme/silme
  • Kullanıcı verisini yazma

Son söz:

Uygulama birçok özellikle (yazıcı seçenekleri, 3D özelliği, kolay ayarlar ve dosya düzenleme) ama bazı seviyelerde kullanılabilirlik azalıyor. İkonlar, Galaxy Nexus'ta çok küçük ve tabletteki çözünürlük bizi etkilemekten çok uzak kaldı.

Öte yandan menüler akıllıca ve bir tasarımcının gözünden çıkmış gibi ayarlanmış ama yine de ekran çözünürlüğü hoş değil. Ayrıca newsletter için çıkan pop-up hoşumuza gitmedi.

Genel olarak Smart Office 2'yi tavsiye ediyoruz. Tabii bu uygulama ofis programlarına gerçekten ihtiyacı olan ve yüksek seviyede kullananlar için.

Ekran & Kontroller

Smart Office 2, bizi bu kategoriye geldiğimiz vakit karışık duygular içinde bıraktı. Kontroller inanılmaz derecede kolay ve öğrenilebilir. Ekrana basılı tuttuğunuzda zoom özelliği var (vb çok sayıda küçük özellik).

Bunun dışında çok net bir şey var ki tasarım çok şık. Ekranda akıcı bir şekilde hareket eden objeler var. Ama öte yandan hoşumuza gitmeyen şey ikonların çok küçük olması. Bu objeleri seçmeyi ve hatta okumayı zorlaştırıyor. Menü yazıları da çok küçük yazılmış.

Tablette çalıştırıldığında ise ikonlar daha büyük ve okunabilir fakat menü çözünürlüğü çok zayıf ve genel olarak tablet çözünürlüğü akıllı telefondaki çözünürlüğün büyütülmüş hali gibi. Bu geliştirilmesi gereken bir nokta.

Hız & İstikrar

Smart Office 2 testlerimizde çok iyi bir performans sergiledi ve kendisinin güvenilir bir uygulama olduğunu bize kanıtladı.

Uygulama, Samsung Galaxy Nexus'ta tüm dosyaları açmayı başardı ve çok akıcı bir şekilde çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Smart Office 2, bizim haftanın uygulaması ve 9.66 Euro yerine sadece 4.99 Euro. Smart Office Lite , bedava versiyonu, da Google Play'de mevcut.

Ekran Görüntüleri:

Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında Smart Office 2 - Ofis programlarınız artık elinizin altında

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

Artifex Software Inc.

Artifex Software Inc. provides quality apps for mobile

Geliştiriciye e-posta gönder Geliştirici profili

Yorumlar

Yeni yorum yaz:

Author
1

Root ve clockwork GT-I8200Q