X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Sonic CD™

Volkan E.
0

Mickey Mouse çizi film dünyası için ne anlam ifade ediyorsa, ilerlemeli platform oyunları camiası için efsane kirpi Sonic aynı önemde bir yere sahiptir.


Sonic hayranları için Sonic CD™ adı ile Android piyasasına sürülen uygulamayı test ettik.
Detayları test raporumuzda bulabilirsiniz.
 

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.0 1.0.6

Özellikler & Kullanım

Test Cihazı: Samsung Galaxy S2 (I9100)
Android Sürümü: 2.3.6
Root: No
Çalıştırıldığı Versiyon: 2.1

Kirpi arkaşımız geçen uzun yıllar içerisinde yaşlanmış olabilir fakat hızından hiç bir şey kaybetmediği görülüyor.Bir çoğumuzun geçmişinde bir dönemde Sonic ile karşılaşmışlığımız vardır. Henüz dünyanın en ünlü kirpisi ile tanışmamış olanlara da Sonic’in kendisini sevdirmesi zor değil.


Sonic CD™ indirildikten sonra toplamda 270 MB büyüklüğünde ek bir indirme işlemi gerekiyor. Bu hacim gerçekten büyük. Çok yüksek hızlı bir internet bağlantımız olmasına ragmen uygulamanın ek dosyalarını indirmek biraz canımızı sıktı.


İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Sonic’in öyküsünü anlatan harika bir video ile karşılaşıyorsunuz.. Sonrasında ise Sonic’in macerasının içerisine dalıyorsunuz. Kirpi arkadaşımız uzak Never Gölü’ne doğru yollara düşmüş. Küçük gezegen üzerinde geçmişi, bugünü ve yarını kısacası zamanın eritilmiş olduğu zaman taşlarını buluyorsunuz. Fakat bu taşların peşinde olan sadece Sonic değil-Dr. Eggman da taşların peşinde olanlardan birisi. Kötü karakterimiz Dr.Eggman Sonic ‘in de içinde yaşadığı gezegeni kocaman bir metal kafes içerisine hapsetmiş olduğu için Sonic’in bu özel taşlardan yeteri kadar toplayarak gezegenini kurtarması gerekiyor.

Değişik bölümlerden oluşan oyunda her bölümün mümkün olan en hızlı şekilde tamamlanması gerekiyor. Platrom oyunu şeklinde ilerleme esasına dayanan oyunda esas oğlan Sonic’in yolunda kendisi için çok önemli olan halkaları da toplaması gerekiyor. Bu halkalar minik kirpi arkaşımızın hayatta kalmasını sağlıyorlar. Sonic’in taşıdığı halka sayısı sıfırlandığında herhangi bir carpisma aninda hızlı kirpi arkadaşımız maalesef canından oluyor. Bu anlamda halkalar kendisinin hayat sigortası olma özelliği taşıyorar. Her çarpışma esnasında yerlere dökülen halkaları sınırlı bir zaman diliminde tekrar toplamak mümkün olabiliyor. Halkaların aynı zamanda her bölüm sonunda puan getirme özelliği olduğunu da ekleyelim. Ne kadar çok halka, o kadar çok puan demek.


Oyunun grafikleri Sonic ‘in nostaljik havası ve de müziğiyle çok güzel bir bütünlük sergiliyor. Estetik olarak gözümüzü rahatsız eden bir detaya rastlamıyoruz.
Kontroller iki sanal tuş ile sağlanıyor. Yön ve aksiyon tuşu olarak karşımıza çıkan k ontrol seçeneklerinin eş zamanlı kombinasyonlarını yapmak mümkün.


Özetle:
Sonic CD™ çok sevilen bir dünya klasiğinin yeni bir uyarlaması. Bu tam sürüm,Sonic ruhuna çok uygun bir şekilde tasarlanmış. Tüm Sonic hayranları için Kirpi’nin muhteşem dönüşünü haber vermekten mutluluk duyuyoruz.

Ekran & Kontroller

Sanal düğmeler eski günlerin gamepad formatından oluşturulmuşlar ve çok hoş bir performans sergiliyorlar.


Sonic CD™ uygulaması eski nostaljik piksellerinde sunuluyor fakat uygulama içerisinde arada geçen süredeki grafiksel gösterim alanındaki gelişmeyi yansıtan güzel ayrıntılar mevcut.

Hız & İstikrar

Sonic CD™ uygulaması ekran boyutu ne olursa olsun çok yüksek bir performan sergiledi.

Fiyat/Performans Oranı

Sonic CD™ uygulamasının satış fiyatının makul olduğunu düşünüyoruz.

Ekran Görüntüleri:

Sonic CD™ Sonic CD™ Sonic CD™ Sonic CD™

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

SEGA of America

Yorumlar

Yeni yorum yaz: