X

Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri

Murat Şimşek
0

Joshua Topolsky ve birçok arkadaşı engadget.com sitesini terk ettiğinde, başlattıkları yeni projeye ilgi büyüktü. Bu oluyadan sadece birkaç ay sonra The Verge ile modern ve ingilizce olan yeni bir teknoloji haberleri sitesi hayata geçmişti. Çok popüler olan The Verge sitesinin uygulamasını nasıl bulduğumuzu, test raporumuzda okuyabilirsiniz.

4 ★★★★

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.2 1.4.4

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S3
Android versiyonu: 4.0.4
Root: Evet
Modifikasyonlar: Yok

İlk olarak uygulamayı başlattıktan sonra, en yeni haberleri karşınızda buluyorsunuz. Haberlerin ana resimlerini de başlıkların yanında gördüğünüz için, henüz başlıkları okumadan da, ilgilendiğiniz yazıları kestirebiliyorsunuz. Bunun dışında, yazarın kim olduğunu ve hangi tarihte yayına geçtiğini görebiliyorsunuz.

Alt bölümde Stories, Reviews ve Features bölümlerine ayırlmış seçenekler göze çarpıyor. İsteyenler The Verge hesabı oluşturarak, kendi isteklerine özel haberlere bakabilir. Maalesef uygulamada arama fonksiyonu bulunmuyor. Kategorilere göre yazıları ayırmak mümkün olsada, geride kalan bir yazıyı bulmak zor oluyor.

Haber görünümü de çok düzenli. Yazılar ne kadar uzun veya ne kadar resimli olursa olun, çok iyi okunuyor akıllı telefondan. Fakat düşük çözünürlüklü akıllı telefon kullanıyorsanız, yazıları okumakta zorlanabilirsiniz. Çünkü uygulama yazıları veya resimleri büyütmenizi desteklemiyor. Diğer haber uygulamalarında olduğu gibi, The Verge uygulamasıyla da yazıları paylaşmak ve kayıtlı üye olarak yorumlamak mümkün.

Bunların dışında Medya bölümünden videoları, fotoğrafları ve podcastları da düzenli ve güzel tasarıma sahip olarak bulabilirsiniz.

En son olarak yazıların kalitesi hakkında bir yorum yapmak istiyoruz. The Verge sitesinin teknoloji blogların kalitesinin yükselmesinde çok büyük payı olduğunu düşünüyoruz. Yüksek seviyede olan yazılara ayrıca yüksek kalitede olan fotoğraflar ve videolar eklenebilir.

Özet: The Verge güzel bir uygulama sunuyor. Birkaç küçük fonksiyonun eksikliği pek rahatsız edici değil. Ayrıca içeriğin kalitesi de, uygulamanın beğenilmesinde küçümsenilmeyecek bir rol oynuyor. İngilizce bilen ve teknolojiyle ilgilenen herkese bu uygulamayı ve siteyi tavsiye edebiliriz.

Ekran & Kontroller

The Verge güzel grafiksel tasarımıyla da tanınıyor. Ve bu uygulamaya da yansımış bulunuyor. Tipik bir Android uygulamasının dizaynına sahip olmayan uygulama, siteye benzetilmiş.

Kullanış açısından da uygulamayı beğendik.

Hız & İstikrar

Maalesef haber listelerinin takıldıklarını belirtmemiz gerekiyor. Yazıların kendileri ise hızlı ve takılmadan okunuluyor.

Sitenin server problemlerinde uygulama da beklenmedik bir şekilde kapanıyor. Sanırız The Verge uygulaması Timeout hatalarında bu tür problemler yaşıyor.

Fiyat/Performans Oranı

The Verge, Play Store da ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamada küçük ama rahatsız etmeyen reklamlar bulunuyor. Fakat bu güzel içerik için çekilecek bir çile.

Ekran Görüntüleri:

The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri The Verge - En İyi Teknoloji Haberleri

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

Vox Media Inc.

Yorumlar

Yeni yorum yaz: