This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 

AndroidPIT'te artık yeni bir bölümümüz var: bundan sonra her hafta 1 uygulama, 3 görüş ismi ile bir uygulama jüriyi oluşturan üç redaktörlerimize sunulacak. Bu uygulamayı birkaç gün bolca test eden redaktörlerimiz, uygulamanın artılarını, eksilerini tartacak ve kendi fikirlerini ve görüşlerini belirtecekler. Her jüri üyesinin düşüncesi farklı olduğu için, size uyan bir görüş de olacaktır kesinlikle. Ayrıca sitemizde çalışan redaktörlerin artık sayısı bir hayli yüksek olduğu için, her hafta yeni bir jüri belirleyeceğiz. Bu hafta başlangıcı almanca sitemizden Kamal, rusca sitemizden Farida ve ingilizce sitemizden Yan ile yapıyoruz. Test ettiğimiz uygulama ise görev planlayıcısı Any.DO.

Any.DO uygulaması size görevlerinizi ve bunun için lısteler oluşturmanızda yardımcı oluyor. Bizim gibi siz de her gün yapacağınız birçok iş oluyorsa, bu uygulama sizin için idal bir seçim olabilir. Uygulamanın geliştiricilerin tabiiki Any.do hakkındaki düşüncelerini herhalde seziyordursunuz, fakat uygulama hakkındaki diğer görüşler de baya pozitif olarak kayda geçmiş durumda. Bakalım jürimiz ne düşünüyor.

  

 

Kamal


Satışta bulunan en büyük akıllı telefona (Galaxy Note) sahip. Telefonunda oyun oynamayı sever, fakat yenemediğinde çok kızar. Kendini müzik ve teknik hayranı olarak tanımlayan arkadaşımız, uygulamanın fonksiyonları dışında güzel ve farklı görünüşüne de önem veriyor. Bir uygulamayı kurmadan önceki düşünceleri ise şu şekilde: “Çirkin olma, komplike olma, yoksa hemen silinirsin!” Ayrıca yemek yemeyi çok sever.

Artı:
Any.DO uygulamasının dizaynı en fazla hoşuma gitti. Zaten uygulamayı ilk kurma nedenim de buydu. Ondan beri her zaman kullandığım uygulamanın minimalistik dizaynı ve kolay kullanışı beni çok memnun ediyor.
Son güncelleme ile Google Tasks ile senkronizasyonu da çok iyi bir şekilde çalışıyor. İlk zamanlarda beni rahatsız ediyordu, fakat artık güncellemeyle bu problem de yok oldu. Uygulamanın cevap veremediğim aramaları listelemesini ve direk uygulamadan geri arayabilmeyi çok kullanışlı buluyorum.
 


Eksi:

Beni pek rahatsız etmiyor, fakat gelecekte uygulamanın farklı dil seçenekleri (şimdilik sadece ingilizce) olması lazım. Yeni Chrome widgetine Google hesabım ile giriş yapılmamasını ve Facebook hesabını kullanma veya yeni üye olma zorunluluğunu anlayabilmiş değilim. Ama bunlar uygulamanın beni çok memnun ettiğini değiştirmez.

 

Farida

 

Edebiyat okudu ve çok tuhaf eğilimleri var. Android ile bağlantısı Google bağımlısı olmasından geliyor ve Google bağımliliğı ise İnternete kurban gitmesinden geliyor. 13 yaşındayken babasının eve eski bir bilgisayar getirmesiyle, İnterneti keşfetti. Unutkan biri olan Farida, notlarını ve takvimini kaybettiği oluyor. Daha önce cep telefonu kaybetmediği için ise çok mutlu durumda. Bu yüzden dijital ve mobil bir görev menejeri tam ona göre. 

Artı:

Bu güzel, sade görüntüsü ve minimalistik ayarlar için şapkamı çıkartıyorum. Ayrıca Chrome Widgetini ve Facebook hesabı ile senkronize edilmesini alkışlıyorum.
Ve son olarak görevlerin tarihe ya da önemliliğe göre düzenlenmesini çok takdir ediyorum.
 

Eksi:

Uygulamanın kötü yanlarını uzunca aradım, ama başarılı olamadım.

 

Yan

Eskimiş” Android akıllı telefonları, örnek olarak HTC Hero, için anlaşılmayan bir sevgisi var. Dil ayarlarını makedonca'dan tagalog olarak değiştirmeyi (sabahki durumuna bağlı) seviyor. Ayrıca bugüne kadar çıkmış bütün gazetelere hayranlık duyuyor. Üç pasaportu bulunan Yan, rap müziğini çok beğeniyor, fakat her defa Shazam ile sözlerine bakması gerekiyor. Mobil tarayıcalara karşı da bir antipatisi var. 

Artı:

İlk önce uygulamanın güzel dizaynına adeta kapılmış durumdayım. Modern ve minimalistik buluyorum ve bu nedenle bu uygulamayı istiyorum. Bu benim için ilk bakışta aşk demek oluyor bu yüzden. Fakat Any.DO birçok güzel şeylerin aksine sadece güzellik ile yetinmiyor. Uygulama çok kullanışlı ve benim gibi tembel bir Androi kullanıcısı için adeta kurtarıcı pozisyonunda. En güzel özelliklerinden birisi ise, saatlerce komplike menülerle, kullanım kılavuzlarıyla uğraşmama gerek olmaması. Yazın, ekleyin, silin, devam edin – Any.DO ile işinizi halletmeniz bu kadar basit. Deodorant satın almamdan tutun, iş günümü organize etmekle devam edin, bu uygulama hayatımı resmen kolaylaştırıyor ve ayrıca iş hayatım ile özel hayatımı ayırarak. Bir önemli fonksiyon ise, cevap veremediğim aramaların listelenmesi. Böylelikle arkadaşlarım da hakkımda daha iyi düşünmeye başladı.

Eksi:

Uygulama mükemmele yakın. İlk olarak görevlerimi bilgisayarımdan iyi organize edemediğimi belirtecektim, fakat Google Chrome ekiyle birlikte bu problem ortadan kalktı. Keşke listelediğim görevleri de benim yerime halledebilseydi...

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!