This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yeni bir hafta, yeni bir uygulama. 1 Uygulama, 3 Görüş yazı dizisinde her hafta farklı AndroidPİT redaktörlerine bir uygulama sunuluyor ve redaktörlerimiz jüri olarak bu uygulamayı kişisel kriterlerine göre değerlendiriyor. Bu uygulamayı birkaç gün bolca test eden redaktörlerimiz, uygulamanın artılarını, eksilerini tartacak ve kendi fikirlerini ve görüşlerini belirtecekler. Her jüri üyesinin düşüncesi farklı olduğu için, size uyan bir görüş de olacaktır kesinlikle. Ayrıca sitemizde çalışan redaktörlerin sayısı artık bir hayli yüksek olduğu için, her hafta yeni bir jüri belirleyeceğiz. Bu haftaki jürimizi Alessandro (italyanca sayfamızdan), Anna (fransızca) ve Valentyna (rusca) oluşturuyor. Test ettiğimiz uygulama ise Disney oyunu “Where’s My Perry”.

“Where’s My Perry?” çok başarılı olan “Where’s My Water?” Disney oyununun devamı. Ayrıca oyun benzer zorlu bilimsel deneyilerin karışımını sunuyor. Laser, buz, çamur ve taşların kullanımı ile oyun içinde yolunuzu belirliyorsunuz. Peki indirilmeye değer mi? Yanıtı yazının devamında!

Anna

Fransızca sitemizin redaktörlerinden. Ana işi olarak “Globetrotter” demek isterdi En sevdiği uygulamalar fotoğrafcılık, zombiler ve hava durumu hakkında. Arkadaşından onun zil sesını beğenmediği için ayrıldı. Kullandığı telefon ise bol parmak izli Galaxy S2. Bildirme gönderen uygulamalardan nefret ediyor, tabiiki kendisi öyle ayarlamadıysa. Saatlerce Sudoku oynayabilir, uygulamanın görünümü çok kötü olsa bile. Fakat normalde uygulamaların dizaynına önem verir. Zürafaları ve Tiramisu seviyor ve güneşe karşı alerjisi var.

 

ARTI:
Çizgi ve animasyon filmlerinin tartışmasız ustası olan Disney, bunu oyunun grafiğine, renklerine ve sevimli detaylarına yansıtmayı başarmış. Fizik ile hiç ama hiç alakam olmadığı için buharlaşma gibi zorlu konular hakkında kısa bir kurs almak ve sadece birkaç deneme ardından bunların üstesinden gelmek, çok güzel. Hatta şimdi okula geri dönüp, zamanında geçemediğim sınavları tekrarlayabilirim. Oyunun Quest modunu beğendim, çünkü oyunda gizli notları toplayıp, kendinizi Sherlock Holmes sanmanızı destekliyor.

EKSİ:                                                                                                                                                                                                                

“Where’s My Perry?” kesinlikle eğlendirici. Fakat 25 yaşındaki biri için ana fiğürü şapkalı bir ornitorenk olan bir oyunu oynamak biraz zorlu. Kısacası: oyunun ulaşmak istediği biri olduğuma emin değilim.
İyi ve yaratıcı olanlar Disney şirketini terk mi ediyor acaba? Yani geliştiriciler oyunun “Where’s My Water” oyunun komple olarak kopyası olduğunu saklamaya bile çalışmamış. Birazcık yaratıcılık o kadar zor mu? Politik veya filozofik tartışma başlatmak istemiyorum, fakat eski bir oyunun başarısına güvenerek bir oyunu geliştirmek ve bunun için de 0.99 Dolar istemek, bence başarısız. Bağımsız geliştiricilere severek para öderim, ama dünyanın en büyük stüdyolarından birine, uygulamaya bir de doğru düzgün güncelleme sunulmuyorsa, bunu yapmam.

 

Alessandro 

İtalyanca sitemizin redaktörü. İlk hack ettiği HP iPAQ cihazını unutamıyor. Ayrıca Linux kullanıyor ve Open Source ile ilgili herşeye aşık. Pantolonun cebine rahatca sığmayan tüm cihazları Tablet olarak tanımlıyor. Kısa sözlerin adamı.

 

ARTI
Daha önce su üzerine yapılmış olan “Where’s My Water?” fizik oyununu sevenler, bu oyundan da hoşlanacaklardır. Oyunun çılgın ve bağimlılık yapan fizik ve kimya karışımı gerçekten eğlendirici. Oyun, bir önceki gibi zevkli ve bir kademe yükseldiğinizde hemen diğer kademeyi de oynamak istiyorsunuz. Müziği muhteşem olan oyunun grafikleri de bir o kadar başarılı. Ayrıca oynadığım zamanda hiçbir takılma veya başka bir problem ile karşılaşmadım.

EKSİ

“Where’s My Water?” ile karşılaştırınca, grafiklerin ilk bakışta biraz daha iyi olduğunu fark ediyoruz. Yine de bazı detayların daha da düzeltimesi gerektiğini düşünüyorum. Misal olarak su - oyunda beklenildiği gibi durmuyor. Bunlar küçük problemler olabilir, fakat bilimsel deneyiler için doğru içerikleri bulmanız gerekiyor. Ayrıca onlarca kolay kademeden sonra, daha 5 yaşındaki bir çocuğun 20 dakika içinde çözemeyeceği bir deneyiye rastlamadım. Fiziksel olarak biraz zorlaşsa da, oyun genellikle çok basit kalıyor. Oyunun ücretli olmasından ve Disney gibi büyük bir şirketten geiliştirilmesinden, daha büyük beklentilerim vardı.

 

Valentyna


“Barış ve kavga araştırmaları” okudu. Rahibe Teresa gibi olmak isterdi, şimdi teknik konularda redaktör. Galaxy Note cihazına sahip olduğundan beri, bilgisayarını sıkça bir köşey
çoğu zaman tercih etmiyor. Gelecek için planları: Çince öğrenmek ve Galaxy Nexus 7 cihazını satın almak, fakat bu sıralama ile değil.ARTI:
Trenimi beklerken, zamanı zevkli bir oyunla geçirmek, benim için kesinlikle yasak bir zevk değil. Angry Birds oyununu bu kadar sevmesem, bu rolü “Where’s My Water” oyunundaki timsah Swampy üstlenirdi. Ornitorenk Perry amfibik hayvanların James Bond’u ve her geçilen kademe ile atık su sisteminde ilerliyor. Oyunun kalbini heyecanlandırıcı bir fizik ve kimya karışımı oluşturuyor. Su’dan buz oluşturuyorsunuz, ardından buharlaştırıyorsunuz ve son olarak yine su olarak kullanıyorsunuz. Adeta bir bağımlılık yaratıyor. Fiyat performans oranı da oldukça tatmin edici.


EKSİ:

Oyunun zorluk derecesi aynı biçimde zora doğru gitmiyor. Basit kademelerin ardından daha da basitleri geliyor, daha sonra zorları. Biraz daha beyin yorucu olsa daha iyi olurdu. Ayrıca 0.99 Dolar olan bir uygulamanın daha fazla kademesi olması doğru olmaz mıydı, sevgili geliştiriciler? Daha çalışmanız lazım!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!