This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

Dünyanın ilk 128 GB microSD hafıza kartı tanıtıldı

Dünya Mobil Kongresi’nin en çok konuşulanı Samsung Galaxy S5 oldu, bu şüphesiz. Fakat onun yanı sıra oldukça ilginç ve verimli cihazlar da tanıtıldı. Bunlardan biri de SanDisk tarafından tanıtılan dünyanın ilk 128 GB microSD hafıza kartı. 

microsd128gb
© SanDisk

30 MB/s hızıyla SDXC destekleyen tüm cihazlara uyumlu olarak geliştirilen hafıza kartı, aynı zamanda geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan birçok Android cihaza da uyumlu. Bu kapasitede bir microSD kart aslında kullanıcıların alışkanlıklarını fazlasıyla etkileyebilir. Örneğin insanlar artık akıllı telefonları ile daha rahatça video çekebilecekleri için bu da uygulamalardan arayüze kadar birçok alana yansır.

Özellikle 4K video çekmeyi planların böyle bir hafıza kartına ihtiyaçları olacak. Bunun yanında Galaxy S5 örneğinde olduğu gibi 16 GB cihazlar artık kullanıcılara yeterli dahili hafızayı sunamıyorlar. Bu açıdan 128 GB bugünün tablet ve akıllı telefonları için ideal. Dünyanın ilk 128 GB hafıza kartının henüz ne zaman piyasaya sürüleceği ya da fiyatı açıklanmadı.

Sizin de 128 GB kapasitesinde bir hafıza kartına ihtiyacınız var mı? 

Kaynak: SanDisk

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • bence iyi bir şey yapmışlar ama sizce o kadar çok hafıza gerekiyo mu?

 • arkadaşlar haberi okumadan yorum yapıyoruz galiba.. geçtiğimiz yıl çıkan bir çok android telefon destekliyor yazıyor... hala soruyosunuz hangi telefon destekker ki diye....

 •   9

  S5, 128gb'a kadar microSD destekliyormuş.

 • Yasin Öz 25.Şub.2014 Link to comment

  hangi telefonlar destekliyorki.
  şahsen bana 16gb'lık telefon hafızası yetiyor ama tabiki ihtiyacı olan için çok güzel bir ürün.
  eskiden 256mb, 512mb flash bellekler vardı. hatta benim ilk hafıza kartım 256mb dı. şimdi 128gb. 2-3 seneye terabyte'lıklar çıkar heralde :)

 • fuatmuci 25.Şub.2014 Link to comment

  hangi tlf desteklerki daha en son model akıllı tlf bıle en fazla 64 gb destekliyor.... bence daha cok var bu depolamaya ama belli de olmaz

 • Sonuçta tüm uygulamalarınızi buluta taşıyamiyorsunuz ve o kadar güvenli olduğunu sanmıyorum bulut servislerinin.

 • Artık Bulut var. Ne gerek var bu kadar hafızaya bence tabiki :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!