This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

200TL indirimli Google Nexus 4’ün 8 GB’lık modeli şimdiden tükendi

Google firmasının LG tarafından üretilen Nexus 4 model akıllı telefonu Amerika pazarında 100$(Yaklaşık 200TL) indirime girdi. İndirime girmesiyle beraber 8 GB’lık versiyonları tükendi.

femme nexus 4
Nexus 4 gözlerden kaybolmak üzere. Siz kendinize aldınız mı? © AndroidPIT

Her ne kadar ülkemizde Nexus cihazlarını Google Play üzerinden alamasakta Amerika Birleşik Devletleri’nde Nexus 4 ve Nexus 7’ leri Google Play üzerinden kontratsız olarak almak mümkün. Üstelik hatırlayacağınız üzere Google fiyat politikasıyla tüketicileri adeta şoka uğratmış, satışta başarılı rakamlara imza atmıştı.

Şu sıralar –belki duymuşsunuzdur- Google, Amerika’daki Play mağazalarında Nexus 4 cihazını 100$ (200TL) indirimle veriyor. İndirimli fiyatlara göre Nexus 4’ün 8GB’lık versiyonunu 199$’a (400TL), 16 GB’lık versiyonunu ise 249$’a (500TL) almak mümkün. Fakat 8GB’lık versiyon maalesef tükendi ve Google’ın satış ekranından verdiği bilgiye göre bu cihazın tedariği olmayacak.

Nexus 5’in uzakta olmayan lansmanından önceki bu ani “tükeniş” hızı bize iki ihtimalden birinin haberini veriyor; ya Google’ın elinde gerçekten yüklü miktarda bu cihazlardan yoktu ya da teklif o kadar cazipti ki Nexus 5’i heyecanla bekleyen Nexus 4 kullanıcı kitlesi bile bu indirimi göz ardı edemeyip birer tane daha aldı! Bilindiği üzere yeni Nexus 5’in Android’in 5.0 versiyonuyla gelmesi bekleniyor.

Her ne kadar bu kampanyanın gelecekte çıkacak olan Nexus 5’in satışlarını nasıl etkileyeceği bilinmesede kimine göre Nexus 5'i bekleyen belli bir kitle fiyatların cazibesine dayanamayıp Nexus 5’i beklemeden bu cihazları almak isteyebilir. Muhtemelen yeni Nexuslarda da Google’ın aynı fiyat tarifesi olacak. Bunun anlamı 8 GB ve 16 GB Nexus 5’lerin fiyatları sırasıyla 299$ (605TL) ve 349$ (705TL) olabilir.

Nexus4SoldOut
Eğer 200TL indirimli Nexus 4 almak istiyorsanız 16 GB'lık modele göz atmalısınız. Zira resimdeki "out of inventory" ibaresi ürünün tedariğinin artık yapılmayacağı anlamına geliyor! © AndroidPIT

LG yapımı Nexus 4 modeli çıkalı neredeyse 1 yıl geçmiş olabilir fakat hala çoğuna göre özellikleriyle çok üst sıralarda olmasada teknolojisiyle memnun eden, fiyat olarak erişilebilir, standartları belirleyen bir model. Telefonun belleğini gereksiz yere kullanmayan programlardan yoksunluğu ve Android güncellemelerini anında almasının çekiciliğine çekicilik katmasının yanında, şu an alınan Nexus 4’ler henüz üst segmentteki kimi telefonlarda dahi bulunmayan Android 4.2 versiyonuyla gelmekte. Cihazın hala popülerliğini koruması mükemmelliğinin de bir kanıtı.

Dolayısıyla eğer haberleri aldıysanız ve kendinize ya da tanıdıklarınıza bir telefon almayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı, zira 16 GB’lık versiyonlarında uçup gitmesi an meselesi. Yoksa bize yeni gelecek ve LG G2 ya da Motorola Moto X’den (iki rakiple alakalı iddialar mevcut) ilham alınarak üretilecek Nexus  5’i beklemek kalıyor ki düşününce bu ihtimal de o kadar kötü değil. Yine de bu fırsatı kaçırmak istemem!

Bu kampanyadan yararlanarak Amerika’daki tanıdıklarınızdan bu cihazı getirtirmiydiniz? Yoksa Nexus 5 çıktığında ona mı sahip olmak isterdiniz?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!