This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

2011 Xperia'lar İçin Jelly Bean'e Yakın CynagenMod 10 Alfa Sürümü

2011'de çıkan Sony Ericsson Xperia serisi Jelly Bean güncellemesi görecek mi? Bu konuyu uzun süredir tartışıyoruz, belki evet belki hayır. Bu tamamen Sony'nin geçen sene çıkardığı cihazlarında Jelly Bean'i iyi bir şekilde apadte edebilip edememesine bağlı. Öte yandan cihazınızı Android 4.1'e çıkaracak Cyanogen Mod özelliği var ki bunu XDA Developers forumundan indirebilirsiniz.

Bu 2011 Xperia akıllı telefonlar için oluşturulmuş CyanogenMod 10 Rom'lar hala alfa aşamasında. Yani nedir; yüklediğiniz taktirde buglarla uğraşabilir, eksikleri canınızı sıkabilir. Bu nedenle eğer gerçekten ne yaptığınızı bilmiyorsanız bu romları yüklemeniz tavsiye edilmiyor. Yine aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey bu tip yama sistemleri telefonunuza yüklediğiniz taktirde cihazınız garanti kapsamından çıkıyor.

Diğer yandan eğer Sony, Jelly Bean'i 2011 Xperialar için yayınlamaktan vazgeçerse XDA developer ahalisine dönüp ordan bu Jelly Bean sürümünü cihazınıza yüklemekten başka bir seçeneğiniz kalmıyor. Yani foruma göz atmakta yarar var. İlgili cihaz için olan yüklemeleri aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz:

Sony Ericsson Xperia Arc / Arc S
Sony Ericsson Xperia mini / mini pro / active / Live with Walkman
Sony Ericsson Xperia neo / neo V
Sony Ericsson Xperia PLAY
Sony Ericsson Xperia pro
Sony Ericsson Xperia ray
Sony Ericsson Xperia S

Resim: xatakamovil.com

Kaynak: Phone Arena

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!