This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Yeni Başlayanlar için Android: 2013'ün en iyi tavsiyeleri

Yeni Android telefonunuzu aldınız, gıcır gıcır paketinden çıkardınız. Keşfetmek için sabırsızlanıyorsunuz. Android özgür ve açık bir sistem olduğu için sizi ilk zamanlar korkutabilir. Ancak endişelenmeyin. Cihazınızı keşfetmek, kişiselleştirme seçenekleriyle, uygun olan uygulamaları bulmayla, ayarları ve hileleri öğrenmeyle, çok eğlenceli olabilir. Tüm bunlar çok karmaşık gelirse ve bir noktada bunalırsanız, Yeni Başlayanlar için Android yazı dizimizi takip edip, basit ve yararlı önerileri ve hileleri öğrenebilir, sorunları çözmenin akıllıca yollarını keşfedebilir, bilgilendirici rehberlerle telefonunuzdan maksimum faydayı sağlayabilirsiniz. Android dünyasına yeni adımını atan okuyucularımıza en çok yararı dokunan bu seneki haberlerimizi sizin için derledik.

catversusinternet1
Endişelenmeye gerek yok! / © AndroidPIT

Android telefonlar kablosuz modeme dönüştürülebilir mi?

Arkadaşınızın uçsuz bucaksız bir veri paketi var ve paylaşmak mı istiyor? Ya da cebiniz yerine laptopunuzdan internete mi girmek istiyorsunuz? Kolay. Telefonunuzda bulunan Wi-Fi Hotspot özelliğini aktive etmeniz yeterli. Nasıl mı? Bu makalede keşfedin.

Android cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Ekranınızın görüntüsü almak anılarınızı ölümsüzleştirmek ve paylaşmak için önemli bir fonksiyon. Mesela en sevdiğinizde oyunda yüksek bir skor yaptınız; hemen ekranınızın görüntüsünü çekin ve arkadaşlarınıza gösterin. Ancak bunu yapma yöntemi cihazdan cihaza değişiyor. Sizler için Android cihazlarınızla nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizin yöntemlerini tek tek cihaz grupları için (Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 3, Note 2, Galaxy S4 Active ve herhangi bir Android 4.0, 4.1 ya da 4.2 cihazı) inceledik.

facebook home screen
Cihazdan cihaza ekran görüntüsü alma yolları değişiyor / © AndroidPIT

Android cihazınızda daha az veri tüketin

Android telefonunuzdaki çoğu hizmet: Facebook, Twitter, müzik kanaları vb. çevrimiçi kullanım üzerine kurulu durumdalar. Eğer internete bağlanırken yeterince dikkatli olmazsanız kendinizi limit aşımından kaynaklanan korkunç faturalar arasında bulabilirsiniz. En iyisi az veri tüketmeniz için verdiğimiz önerileri dikkate alın.

Donan Android telefonunuzu nasıl yeniden çalıştırırsınız?

Android akıllı telefonunuz ya da tabletiniz aslında daha küçük bir kalıba sokulmuş bir bilgisayar. Ve diğer tüm bilgisayarlar gibi onlar da donabilir, çökebilir ya da en olmadık anlarda hata verebilirler. Peki bunlar sizin cihazınızda olduğunda ne yapmalısınız? İşte size donan Android cihazınızı ya da uygulamanızı normale döndürebilmeniz için birkaç tavsiye…

android freeze
Siz onu ne kadar çok severseniz sevin, o arada sırada donacak / © AndroidPIT / Heater

Google Harita uygulamasını çevrimdışı nasıl kullanırım?

Google Maps gündelik olarak en çok kullandığımız uygulamalardan biri. Arkadaşın evini mi bulamıyorsunuz? Maps bilir. Ancak internet bağlantınız olmadığı ya da roaming fiyatı telefonunuza binmeden, çevrimdışı olarak olarak Google Harita uygulamasını nasıl kullanırsınız? Haberimizde bunu keşfedin.

Yeni başlayanlar için Android: Telefonunuzu kişiselleştirmenin yolları

Artık telefonunuzun temel özelliklerini biliyorsunuz, o ilk şaşkınlık evresini atlattınız. Şimdi vakit telefonunuza kendi imzanızı atmanızın vakti. Sizinle akıllı telefonunuzu kendinize ait hale getirmenin birkaç yöntemini paylaştık.

androids
Kişiliğinizi yansıtın! © etnyk/flickr.com

Android telefonunuzu korumanın yolları

Android telefonunuzu sadece siz çok sevmiyorsunuz. Ne yazık ki hırsızlar ve hackerlar da çok seviyorlar. Siz en iyisi telefonunuzu ve kişisel bilgilerinizi bu adımlar sayesinde kem gözlerden koruyun.

Android cihazınızı hızlandırmanın 5 yolu

Her telefon bir süre sonra yavaşlamaya başlar ve en basit işlemler bile can sıkıcı derecede yavaş hale gelir. Endişelenmeye gerek yok çünkü birkaç adımla telefonunuzu eski hızına kavuşturabilirsiniz. Peki nedir bu yöntemler?

note3 s4
Cihazınızdan maksimum hızı sağlayın / © Samsung/AndroidPIT

Yeni başlayanlar için root nedir? Nasıl yapılır?

Telefonunuzla aşk yaşadığınız ilk zamanlardan sonra, artık daha teknik konulara girmek isteyebilirsiniz. Root sayesinde, telefonunuzla birlikte gelen ama silemediğiniz uygulamalardan kurtulabilir, telefonunuzu daha fazla kişiselleştirme imkanı elde edebilir, Android evreninin derinliklerine yolculuğa çıkabilirsiniz. Ancak dikkatli olmakta fayda var çünkü root o kadar da basit bir işlem değil. Siz en iyisi rehberimize bir göz atın.

android training
/ © Engadget.com

Samsung Knox nedir? Nasıl kaldırılır?

AndroidPIT okuyucuları arasında en popüler olan cihazlar, araştırmalarımıza göre Samsung’a ait olanlar. Belki siz de Samsung cihazınızda Knox güvenlik sistemiyle ilgili sıkıntılar yaşamışsınızdır. Endişelenmeye gerek yok. Samsung Knox hakkındaki tüm bilgiler burada.

Umarız bu makaleler size Android yolculuğunuz boyunca iyi birer rehber olurlar. Android’le ilgili diğer başlangıç makalelerine, arama motorumuza Yeni Başlayanlar için Android yazıp erişebilirsiniz. Bir konuyu atladık mı, ya da öğrenmek istediğiniz bir fonksiyon mu var? Bizimle ve diğer AndroidPIT takipçileriyle forumda paylaşın.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!