This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Android için 2013'ün En İyi Widgetları

Android cihazınızın ekranı üzerinde bilgi akışını hızlandırmak ve uygulamara hızlı erişim sağlamak amacıyla tasarlanan widgetlar akıllı telefon kullanıcılarının günlük rutinlerinin önemli parçaları. Dünyanın önde gelen yayın organlarından Times Magazine 2013 yılına damga vuracağını düşündüğü 13 farklı widget hakkında bir haber yaptı. Times tarafından değinilen widgetlar içerisinden öne çıkanlara göz atıyoruz.

Aşağıda açıklamlarına yer verilen uygulamaları AndroidPIT ve Google Play üzerinden indirmek için başlıklarına tıklamanız yeterli olacaktır.

Holo Bulb

Bir el feneri uygulaması widget'ı olan u minimalist widget kendisinden bekleneni çok iyi şekilde veriyor. Cihaz ekranı üzerine 1x1 boyutta bir tuş ekleyen bu cihaz ile karanlıkta kaldğınızda yolunuzu aydınlatmanız çocuk oyuncağı.

Auto Widget

Bu uygulama sayesinde normal uygulama menüsündeki gösterimi kişiselleştirme şansına sahip oluyorsunuz. En çok kullandığınız ya da kullanmayı tercih ettiğiniz uygulamaları Auto Widget'ın ekranına atayarak çok daha kolay erişim ve düzenleme ayarlarının tadını çıkarabiliyorsunuz. Otomobil kullanırken işinize yarayabilecek bir widget.

Google Drive

 Google-Drive-Widget sayesinde Google Drive uygulamasını çalıştırmaya gerek kalmadan doğrudan doğruya ilgili dökümana gidebiliyorsunuz. Bu özellikle sürekli olarak tablolarla iş yapan kullanıcılar için büyük bir nimet. Doğru kullanıldığında oldukça vakit kazandırabilecek bir widget.

Slider Widget 

Akıllı telefonlarındaki ses ayarlarını kolayca ayarlamaya yarayan bir widget olan Slider Widget bu alandaki en başarılı widgetların başını çekiyor. Widget'ın kullanım alanının kapsamına ise arama tonlarından alarmlara, audio parçalardan uyarı tonlarına kadar tüm sesler girmekte.

DashClock Widget

Android 4.2 işletim sistemi kullanma şansına erişmiş olanların ilgisini çekebilecek bir widget DashClock Widget kullanıcılarına pil ömrü, hava durumu, okunmamış emailler ve cevapsız çağrı gibi bir çok uyarıyı tuş kilidi aktif iken veren bir widget.

Eye in the Sky Weather

Piyasadaki en iyi hava durumu widgetlarından olan Eye in the Sky Weather'ı özel kılan en önemli özellikleri üst derece kişiselleştirme fonksiyonları. Görselliğin oldukça üst düzey olduğu Eye in the Sky Weather widgetını cihazınızın ekran büyüklüğüne göre optimize etmek oldukça kolay. 

Time dergisi tarafından seçilen 2013'e damga vuracak Widgetların tam listesi ve de Google Play linklerine gitmek için buraya tıklayınız.

 

Ekran görüntüleri: Google Play

Kaynak: Times

1 Share

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Bnm telefon arızalandı ondan dolayı bilgisayardan yazyorum.Telefonumda srf ramde yer acmak için sistem uygulamalarını sildim.Rom customizer programı bunları hafızasnda tutamayp bna geri yukleme şansn kaybettirdi.Sonra geri yüklesin diye komut veriyim derken telefonun tüm sistem bilgilerini silmiş.Sadece samsung yazısı çıkıyor sonra tekrar başa alıyor telefon titreşiyor.Tamir olma olasılığı ne kadar olabilir?Tamir olur mu?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!