This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

2013 yılının en iyi 3 Samsung tableti

Medyada, gazetelerde, reklam panolarında ve teknoloji dergilerinde. Baktığımız her yerde Samsung var. Kısacası Samsung mobil dünyayı yavaş yavaş ele geçiriyor. Koreli şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde elektronik satış listelerinin zirvesinde. Peki bu, ürünlerinin harika olduğu anlamına mı geliyor? İşte bugün Samsung’un 2013 yılında en iyi üç tabletini inceleyeceğiz.

samsung galaxy tab ad
Samsung tablet kullanıcısı sayısı her geçen gün hızla artıyor. © Samsung

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Samsung Galaxy Note 10.1 şu anda özellikle 10 inçlik tabletler kategorisinde pazarın en iyileri arasında. Galaxy Note 3 ile benzer tasarımlara sahip cihazın arka kısmı suni deri ile kaplı ve cihaz S-Pen’e sahip. Note 10.1 2014 sadece iyi görünmüyor aynı zamanda performans açısından da umut veriyor. Tablet dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 3 GB RAM ve 2,560 x 1,600 piksel LCD ekranıyla da etkileyici bir konumda.

AndroidPIT samsung galaxy note 10 1 air command
2014 Edition, Eylül ayında Berlin'de tanıtıldı. © AndroidPIT

Note 10.1 2014 Edition’ın en büyük rakibi iPad Air kendini geçtiğimiz Ekim ayında tanıttı ve doğruyu söylemek gerekirse birçok Samsung hayranı bile Apple tabletin teknik özelliklerinin iyiliğinin ve özellikle henüz diğer tabletlerde görülmemiş hafifliğinin hakkını veriyor. WiFi ve 4G seçenekleri mevcut olan Note 10.1, 16,32 ve 64 GB’lık modellere sahip ve micro SD kart ile harici hafıza da eklenebiliyor. Cihaz şu anda bazı Türk sitelerinden yaklaşık 1600 TL civarında bir fiyatla satın alınabiliyor. 

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung Galaxy Note 8.0 6 ay önce çıktı, fakat tablet hala özellikle bu formatta ender rastlanan bir özellikle olan S Pen akıllı kalemi sayesinde en iyi Samsung ürünleri arasında gösteriliyor. Çok etkileyici olmasa da 1,280 x 800 piksel ekranı ile Note 3 kapasitesine daha büyük bir ekranda sahip olmak isteyenler için iyi bir alternatif.

LV1A2853
Üretkenliğini arttırmak isteyen yaratıcı insanlar için müthiş bir cihaz. © AndroidPIT

Tablet dört çekirdekli 1.6GHz hızında Exynos 4412 işlemci ve 2GB RAM’e sahip. Dahili 16GB'lık tabletin hafızası microSD kart ile 64 GB’a kadar arttırılabiliyor. Cihazla ilgili ufak bir sorun ise 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olsa da artık yavaş yavaş modasının geçmeye başlaması. Aralık ayı itibariyle Note 8.0, Türk sitelerinde 850-900 TL arasında değişen fiyatlarla bulunabiliyor.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0

2013 yılının başında Samsung, 7,8 ve 10.1 inçlik seçenekleriyle yeni bir tablet serisini piyasaya sundu: Galaxy Tab 3. Elbette bu modellerin hepsi aynı teknik karaktere sahip değiller. Bu serisinin kazananıysa bizce Galaxy Tab 8.0. Peki onu diğerlerinden iyi yapan ne? 5 MP kameraya sahip olan cihazın işlemcisi (1.5 GHz hızında dört çekirdek) de 7 inçlik versiyondan daha iyi. Ayrıca ortanca kardeş diğer iki tabletten daha fazla RAM’e sahip ve Tab 3 7.0’dan sadece biraz daha ağır.

galaxy tab 3 8 inch
Bize göre serinin en iyisi 8.0 inçlik model. © Samsung Mobile

Tab 3 serisi ile ilgili başka bir sürpriz ise tüm seri cihazlarının aynı Android versiyonunu kullanmaması. 7 inç modeli Android 4.1 işletim sistemine sahip fakat diğer iki modelde 4.2.2 mevcut. Kafa karıştırıcı bir başka gerçekte 10.1 ve 8.0 inçlik modellerin ekran çözünürlüğünün 7.0inçlik modele oranla daha yüksek olması. Tab 3 8.0 için söylenecek en bariz eksi ise pili. Ne yazık ki Tab 3 10.1’in sahip olduğu 6.800 mAh pil kapasitesine sahip değil. Cihazla ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler bu videoyu izleyebilirler. Cihazın Türkiye fiyatı ise Aralık ayı itibari ile 650 TL civarında.  

Sonuç

Samsung’un pazarlamanın kralı olduğu bir gerçek ve inen fiyatlara rağmen satış rekabetinde hala eli çok güçlü. Tüm tabletleri arasında zaman geçtikçe dikkatimizi çeken bir iki hata olsa da Samsung’un özellikler ve fonksiyonlar konusunda kendisine çok şey kattığı gerçeği reddedilemez. Örneğin S Pen ve onunla yapabildiklerimiz. Sonuç olarak Samsung kullanması gerçekten zevkli tabletler yaratabiliyor ve bunlar özellikle kullanıcılara verimlilik ve üretkenlik konusunda büyük destek sağlıyor.

Siz bizim seçtiğimiz bu tabletler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizin seçiminiz hangisi? 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • tamam güzel tabletlet de fiyatları da pahalı. tablet biraz 2. planda bir ihtiyaç oluyor o yüzden çok fazla para harcamak istenmiyor. ancak s-pen oldukça önemli bir özellik.
    alternatif olarak nexus 7 ve asus memoped 7 hd düşünülebilir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!