This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

2015 yılı en iyi performans gösteren 10 cihazı

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan AnTuTu test sonuçlarından Ocak-Mart 2015 döneminde en iyi performans çıkartan on mobil cihaz görülmekte. Yaklaşık 160 farklı ülkeden gelen verilerin değerlendirilmesi sonucu ortaya çıkan çizelgenin tepesinden yer alanlarsa pek sürpriz sayılmaz.

antutu
© AnTuTu

Listede görüldüğü gibi teknoloji devlerinin yeni amiral gemileri Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve HTC One M9 yer almakta. Aslında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in neredeyse aynı donanımlara sahip olduğu düşünüldüğünde aralarında böyle bir fark oluşmuş olması da ilginç. Hatta oluşan bu fark bazılarınca AnTuTu testlerinin o kadar da güvenilir olmadığı yönünde yorumlandı. Bu arada Note 4'ün performansı ve listede Sony Xperia Z3'ün olmaması da ayrı soru işareti. 

antutubench
© AnTuTu

Ayrıca AnTuTu ekibi cihazların işlemciler üzerinden performanslarının da değerlendirildiği bir tablo yayınladı. Listede başarılı cihazlardaki yüzde açısından Qualcomm Snapdragon 805 Samsung's Exynos 7430 tarafından takip edilmekte. Performans açısındansa Exynos 7430, Qualcomm Snapdragon 805’in önünde yer alıyor.

Siz listeyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce de listede hiç Sony cihaz olmaması garip değil mi?

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • evet bencede Sony Xperia Z3'e haksizlik yapilmis kesinlikle bu listede olmasi gereken bi cihaz ben büyük bir Sony hayranı ve Sony kullanıcisi olarak bunu Sony'e hakaret olarak sayarim.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!