This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

2015 yılında akıllı saat almak üç neden

Başlarda birçok kişi akıllı saatlerle baya bir dalga geçti, sonrasındaysa bu sesler yavaş yavaş yerini meraklı bakışlara bıraktı. 2015 yılının son çeyreğine girerken artık konuşulan gerçekten iyi akıllı saatler üretilmeye başlandığı. Peki akıllı saat almak için yeterli nedenler var mı yoksa sadece teknoloji bir tık ileriye mi attı? Eğer akıllı saat almayı düşünüyorsanız işte size üç sağlam neden…

zenwatch 2 ifa 2015 hands on
© ANDROIDPIT

1. Akıllı saatler artık berbat değiller

Muhtemelen akıllı saatlere bir şans vermek için en büyük sebep bu olabilir; Artık iyiler. Android Wear platformu oldukça gelişti, bunun üzerine Google da akıllı saatlere nasıl arayüzler geliştirileceğini iyiden iyiye öğrendi. Apple da bir şeyler yapıyor. Bundan sonrası daha kötüye gitmez. Bu gelişimin yanında elbette giyilebilir cihazlar için geliştirilen uygulamalar da artık doğrudan doğruya verimliliğe etki ediyor, yani göstermelik hiç değiller. Son bir yılda pil ömrü de gözle görülür bir şekilde gelişti ve artık cihazı korkarak kullanmaya hiç gerek yok.

zenwatch 2 ifa 2015 hands on 6
© ANDROIDPIT

2. Akıllı saatler ucuzluyor

İkinci ve üçüncü nesil cihazlara baktığımızda oldukça ucuzladıklarını görüyoruz. LG G Watch ya da ilk seri Moto 360 ya da Asus ZenWatch oldukça uygun fiyatlara inmiş durumdalar. Eğer akıllı saati verimlilik kaygısından çok ‘neymiş bu bir bakalım’ diyerek alacaksanız o zaman bu zaman, çünkü daha önce bu kadar ucuz olmamışlardı. Bir diğer haberse yazılım konusunda son bir yılda çok da dramatik bir gelişme yaşanmadı ve bir yıl öncenin cihazları da bugünün yazılımını kullanmakta. Fiyatlarsa ilk günden çok daha düşük.

smartwatch config
© ANDROIDPIT

3. Akıllı saatler sizi daha çevrimiçi kılıyor

Çevrenizdekilerin ilgisiz sizin üzerinizdeyken ya da toplantıdayken veya akşam yemeğinde arkadaşlarla, telefonu elinize alıp rahat rahat karıştıramayabilirsiniz. Ayıp da olur, karıştırmayın zaten. Fakat söz konusu akıllı saatler olunca ya insanlar çok fark etmiyorlar ya da şimdilik yeni bir şey olduğunu düşündükleri için çok fazla ses çıkarmıyorlar. Bu yüzden bir akıllı saatiniz olması sizi telefonunuzdaki hizmetlere çok daha yakın kılar. Bu da aslında kaçırdığınız birçok şeyi kaçırmamanıza yardımcı oluyor.

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
 • Aslında akıllı saatlere karşı ilgim var ama şuan için en büyük problem batarya performansı. Akıllı saatler en fazla 2 gün kullanım ömrü sunuyor. Bu çok kısa bir süre. Bence en az 1 ay gibi bir süre olmalı.
  Ayrıca şuan Türkiye pazarında çok pahalı satılıyorlar. Amerika'da falan kampanyalarla uygun fiyata bulunabiliyor.
  Açıkçası Pebble Time çok hoşuma gidiyor ama fiyatı bana pahalı geldi. Normal modeli 200$, çelik modeli 250$. Bence fiyatları 120$ ve 180$ şeklinde olmalıydı. Yine de şuan alınabilecek en iyi akıllı saat Pebble time. Çünkü bataryası 7-8 gün gidiyor, ekranı sürekli açık ve her türlü bildirim vs gibi özellikleri var.
  Bir ara Weloop almak istemiştim, bataryası 3 hafta gidiyor diye, sonra vazgeçtim.
  Şimde de SMA-Q adında bir e-paper ekranlı bir saat çıkardı. Fiyatı 55$ şarjı 1 ay gidiyor.

 • chalee 30.Eki.2015 Link to comment

  l

 • MERHABA AKILLI SAAT KONUSUNDA UZUN SÜREDİR MOTO 360 TAKİPCİSİYİM VE 2. NESİLDE ÇIKTI ÇEKİMSER OLMAMDAKİ SEBEB ÇEVREMDE KULLANICISINI GÖRMEMEK VE MOTO DAHİL DİĞER AKILLI SAATLERİNDE ELEKTRONİK MARKETLERDE YER VERİLMEMESİ OLAN CİHAZLARIN TEŞİRİ OLMAMASI...
  KISACASI ONLİNE ALIŞ-VERİŞDEDE YABANCI DİL GEREKLİ ZİRA BİZİM SİTELERDE FİYATLAR ABARTILI GELİYOR... :(
  SİZİN TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR MODEL ÜRÜN VARMI?
  BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM... İYİ GÜNLER...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!