This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

3 yıllık planlamasında Sony oyun, eğlence ve kamera gibi karlı departmanlar üzerinden ilerleme kararı aldı. Önümüzdeki 3 yıllık dönemde hedeflenen kar ise 4.2 milyar Dolar.

sony logo xperia ui
© Sony, AndroidPIT

Sony mobil departmanından beklediğini ya da istediğini alamıyor ve bu satışlar iyi gitse de değişmiyor. Öyle ki geçtiğimiz sene Eylül ayına kadar oldukça karamsar ve zararda olan departman son çeyrekteki iyi satış rakamlarıyla kar etmeyi son anda başarmıştı. CEO Kazuo Hirai ise yaptığı açıklamada hacme değil karlılığa bakacaklarını ikinci aşamadaysa büyüme için yatırımların gerçekleşeceğini dile getirdi. Aynı zamanda Sony tarafından yapılan açıklamalarda da mobil departmanı için farklı şirketlerle ortaklık olabileceği ihtimali vurgulanmıştı.

Görünen o ki Sony önümüzdeki 3 yıl güvenli oynayacak ve elindekileri korumaya çalışacak. Gerekmedikçe büyümeyecek. Eğer sağlam bir ortak gelirse de telefon departmanında beraberlik gerçekleşecek.

Kaynak: Sony

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • abim ben yeniyim z2 alacam ama kafam çok karıştı hangi telefonu almak istesem bi yerinde bişey çıkıyor sony z2 almam doğru olurmu

  • Can C. 18.Şub.2015 Link to comment

   halil merhaba, Xperia Z2 oldukça sağlam bir telefondur almanı tavsiye ederim şahsen. Bu arada bu ve benzeri sorunlarını forumda paylaşırsan daha fazla yardım ve cevap alabilirsin.

  • Kamera çok kullanıyorsan alma derim aşırı ısınma dolayısıyla kapanıyor video çekerken fotoğraf çok çekersen kapanır inceleme videoları böyle

  • Yasin Öz 19.Şub.2015 Link to comment

   4k video çekerken çok ısınıyor ama onun haricinde kamera ısınma yapmaz. internetten 1350 liraya alınıyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan biri.

 • Yasin Öz 18.Şub.2015 Link to comment

  Şuanda malzeme kalitesi olarak en iyi telefonu Sony ve HTC üretiyor. Ama sony'nin orta segment telefonları felaket. Mesela m2'nin çerçeveleri aşırı kalın. Flaş tv'de satılan ixperia S5 gibi duruyor. C3 çok ince ve şık ama 1gb ram cihazı öldürüyor. T2 Uluta, T3 batarya süresi olarak süper ötesi ama yine 1gb ram var vesaire vesaire.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!