This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

4 Yeni Asus: FonePad Note 6,TransformerPad Infinity,Book Trio, MemoPad

Tayvan'ın başkenti Taipei'de yapılmakta olan Computex 2013 Fuarı'na damgasını vuran Asus birbirinden farklı tablet bilgisayar ve phabletin tanıtımını yaptı. İçlerinde en çok dikkat çekenler ise firmanın yeni phableti FonePad Note FHD 6 ile Andorid ve Windows işletim sistemleri arasında rahatlıkla geçiş yapabilen Transformer Book Trio oldu.

asus logo 2
/ © AndroidPIT

FonePad Note FHD 6

Asus kısa bir süre önce FonePad isimli yeni tabletini tanıtmış ve bizler de Nexus 7 ile büyük benzerlikler taşıyan bu cihazın detaylı bir incelemesini yayınlamıştık. Asus'un yeni Phableti FonePad Note 6 bir çok anlamda FonePad'e benzerken en temel farklılıklar ekran boyutu ve akıllı kalem aksesuarında yatıyor.

ASUS Fonepad Note FHD 6 1
Asus'tan Galaxy Note benzeri akıllı kalemli Phablet / © Asus

Bu arada Asus'un yeni phabletinin Full HD ekranı da FonePad'e göre önemli bir üstünlük. Samsung Galaxy Note serisi cihazlar ile rekabet etmesi beklenen Asus'un yeni phabletinin öne çıkan teknik özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Ekran 6 inçlik ekran boyutu, IPS+, Full HD (1080p)
İşlemci Çift çekirdekli Intel Antom Z2560, 1.6 GHz İşlemci
Sistem RAM'i 2 GB 
Kamera 8 MP (arka), 1.2 (ön)
Diğer Akıllı kalem (stylus)

Transfomer Pad Infinity :Tegra 4 İşlemci ve Full HD Görüntü

Computex 2013 Etkinliği'nde Asus'un tanıttığı en idialı ürünlerden bir tanesi de artık firma ile özdeşleşmiş olan Transformer Pad tablet bilgisayarlarının sonuncusu oldu. Transformer Pad Infinity isimli yeni tablet bilgisayar, özellikle sahip olduğu Full HD ekran ve dört çekirdekli Tegra 4 işlemci ile öne çıkıyor.

ASUS Transformer Pad Infinity 1

Asus Transformer Pad efsanesi Infinity ile devam ediyor./ © Asus

Tablet bilgisayar ile fiziksel klavyeler arasındaki bağlantı konusunda öncü olan Asus'un yeni cihazı Transformer Pad Infinity'nin donanımsal teknik özellikleri içerisinden öne çıkanları kabaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. 

Ekran IPS 10.1 inç,  Full HD (2560 x 1600 pixels)
İşlemci Dört çekirdekli, Tegra 4 cadencé à 1,9 GHz
Kamera 5 megapiksel akra yüz
   

MeMo Pad HD 7 et FHD 10 : Giriş seviyesi ucuz tabletler

ASUS MeMO Pad FHD10 3
La MeMo Pad FHD 10 : processeur Intel et Jelly Bean / © Asus

Asus, memleketinde devam eden Computex etkinliğinde aynı zamanda iki adet ucuz tablet bilgisayarı da teknoloji meraklılarıyla buluşturdu.  10 ve 7 inç ekran büyüklüklerine sahip olan cihazların isimleri ise sırasıyla Memo Pad FHD 10 ve 7. Bu cihazlardan görece büyük ekranlı olan MeMo Pad FHD 10, çift çekirdekli Intel işlemcisi, 1920 x 1200 piksel ekran çözünürlüğü, Android 4.2 mobil işletim sistemi ile 16 ve 32 GB'lık dahili depolama alanı seçeneklerine sahip.

ASUS MeMO Pad HD 7 1
Nexus 7'ye oldukça benzeyen yeni Asus MemoPad FHD 7 / © Asus

Google Nexus 7 ile büyük benzerliklere sahip olan yeni MemoPad HD 7' ise 7 inçlik ekranı, çift çekirdekli işlemcisi, 1280 x 800 piksellik görüntüleme gücü, 5 megapiksellik kamerası, micro SD kart ile genişletilebilen 16 GB'lık dahili depolama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Cihazın Amerika çıkış fiyatı 149 USD olarak belirlenmiş.

Transformer Book Trio : Android ve Windows'u Bir Araya Getiren Cihaz

Asus'un sunumunun en dikkat çeken cihazı ise Android ve Windows işletim sistemleri arasındaki bariyerleri kaldıran Transformer Book Trio isimli tablet PC ve laptop karşımı cihaz oluyor.

ASUS Transformer Book Trio 2
Android ve Windows Asus Transformer Book Trio ile bir arada/ © Asus

Fiziksel klavyenin yer aldığı ünite içerisinde ve tablet bilgisayar üzerinde ayrı ayrı iki pil ünitesi ve hafızaya sahip olan bu ilginç cihazda Android ile Windows arasında serbestçe ve kolaylıkla geçiş yapılabiliyor. Klavyenin yer aldığı platformda 1 TB'lık dahili hafızaya sahip olan cihazın tablet kısmındaki depolama kapasitesi ise 64 GB. 2013'ün üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağı belirtilen Asus Transformer Book Trio'nun fiyatı hakkında henüz kesinleşen bir şey bulunmuyor. 

Kaynak: Engadget

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!