This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Digitimes'ın iddiasına göre Google ve Asus'un ortak yapımı Nexus 7'nin yeni sürümü Qualcomm işlemci ve 4G bağlantıyla Google I/O'da teknoloji meraklılarına tanıtılacak.

nexus 7 3g

Google ve Asus ortaklığında tüketiciye ulaştırılan Nexus 7 fiyat/kalite değerlendirmesine göre en iyi tabletlerden biri olsa da geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürülen tabletin yeni versiyonunun çıkacağı haberi internette dolaşıyor.

Eğer Google ve Asus Nexus 7'nin bu yeni sürümü üzerinde çalışıyorsa cihazın tanıtımı büyük ihtimalle 15 Mayıs'taki Google I/O'da gerçekleşecek ve beraberinde Android 5.0 Key Lime Pie'ı da göreceğiz.

Yeni modelle ilgili önemli bir bilgi ise cihazın halihazırdaki Nvidia'nın Tegra çipinin yerine Qualcomm'un Snapdragon çipinin gelecek olması. Bazı kaynaklardan sızan bilgiye göre bu kararın altında Tegra 4'teki LTE desteğinin sınırlı olması.

Kısacası Nexus 7'nin, Mayıs ayında Snapdragon 600 işlemci, 3G / 4G seçeneklerle ve Android 5.0 Key Lime Pie ile gelmesi muhtemel. Ekran kalitesinin de artılırılmasını ve fiyatın da yine düşük seviyede tutulmasını umuyoruz.

(Fotoğraf: İlk jenerasyon Nexus 7 / AndroidPIT)

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!