This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google geçtiğimiz hafta içerisinde merakla beklenen ilk tablet bilgisayarı Nexus 10'u piyasaya sürdü. Bu hafta başında AndroidPIT Ekibi'nin eline geçen bu cihaz hakkında yaptığımız detaylı incelemeyi dün (20.11.12) haber portalımızda sizlerle paylaşmıştık. Bu testi baz alarak Google'ın Apple'ın iPad'inin alt etmeyi planladığı yeni tableti Nexus 10 hakkında 5 önemli soruya cevap arıyorum.

Nexus 10'un Ekranı Hangi Teknolojiye Sahip? 

Nexus 10 tablet bilgisayarlarda standart olarak gelen ekranlarda Samsung tarafından üretilen PLS panel teknolojisi bulunuyor. Bu paneller Samsung tarafından geliştirilen IPS panellerinde yapılan geliştirmeler sonucu ortaya çıkmış. Samsung tarafından PLS paneller hakkında yapılan açıklamada yer alan özellikler ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Daha büyük görüş açısı
  • %10 arttırılmış parlaklık
  • Görsel imajların daha iyi gösterimi
  • Düşük maliyet


Nexus 10'un ekranı daha fazlasına ihtiyaç duyulmayacak derecede iyi

Yeni Nexus 10'un ekranı hakkında özetle söylenebilecek tek bir şey var: Wow!

Nexus 10 ile Nasıl Ekran Görüntüsü Alabilirim

Yeni Nexus 10 ile ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken Android 4.0 sürümünden beri uygulamada olan işlemin aynısı: Açma-kapama düğmesi ile ses kısma düğmelerine aynı anda kısa bir süre basmak.


Yukarıda yer alan iki tuşa aynı anda basmak ekran görüntüsü almak için yeterli

Nexus 10'un Arka Kamerasının Bulunduğu Bölge Neden Değişik? 

Bu kısmın arka yüzeyin genelinden ayrı bir şekilde tasarlanmış olmasının sebebi tamamiyle koruma amaçlı. Nexus 10 için ekstra koruma sağlayan kılıflar ile entegre olabilmeyi sağlayan bu bölgeye eklemlenebilecek orijinal Nexus 10 kılıfları ise henüz piyasaya sürülmüş değil.


Tipik bir Samsung ürünü: Arka yüzeyin bir kısmı cihazdan ayrılabiliyor

Nexus 10'da Titreşim Özelliği Var Mı?

Bir çok Nexus 7 kullanıcısı Google'ın 7 inçlik tabletinde titreşim olmamasından şikayetçi olduklarından yeni Nexus 10'da titreşim özelliğinin olup olmadığı sorusu anlam kazanıyor. Fakat korkmayın Nexus 10'da titreşim özelliği mevcut.

Nexus 10'un Alt Kısmında Yer Alan Değişik Giriş ve Noktalar Neler? 

Yine Samsung tarafından üretilmekte olan Galaxy Nexus telefonlarının kullanıcıları aşağıdaki fotoğrafta görüntülenen noktaları hemen tanıyacaklardır. Pogo pin olarak adlandırılan bu noktalar sayesinde Nexus 10'u kablosuz olarak şarj etmek mümkün olabiliyor. Bu özelliğin kullanılabileceği aksesuar ise henüz satışa çıkarılmış değil.


Sağ ve sol kısımda yer alan girişler klavye girişine olanak sağlıyorlar

Nexus 10 hakkında yukarıda saydıklarıma ilaveten sorularınızı yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.Fotoğraflar: Nico Heister / AndroidPIT

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!