This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece!

AndroidPIT'teki birçok arkadaşım gibi ben de vakit öldürücü oyunları seviyorum. Özellikle sadece basit olanları değil ayrıca kafa çalıştırmayı gerektirenleri de. Benim için bunun anlamı hem çok iyi bir oyun tecrübesi hem de eğlenceli grafikler. Ve 7x7 bu tanıma uyuyor. Bunun nedenini öğrenmek için okumaya devam edin.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.1 1.5.7

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus
Android sürümü: 4.2.2
Root: Yok
Modifikasyon: Yok

Bir süre önce Flow Free'yi test ettim ve açıkça belirttiğim üzere kendisi benim favori vakit öldürücümdür. Son zamanlarda 7x7'ye kaydım çok çünkü son derece benzer bir oyun.

7x7 oyunu 1 MB bile yer kaplamıyor ve tüm akıllı telefonda çalışıyor olması lazım. İzinlerde bir problem yok.

Prensip ise basit: Tetris ve Connct Four'un birleşimi ve amaç aynı renkteki taşları iterek dikey, yatay ve çapraz halde dizmek. Yeni taşlar her hareketten sonra ekleniyor. Oyuncu bir sonraki adımda hangi rengin geleceğini görebiliyor.

Ekran renkli taşlarla bezendiğinde işler zorlaşıyor- burada eski taktiği uygulamanız gerekiyor. Farklı renkteki taşlar birbirlerinden ayrı ise işiniz zor çünkü sıra haline sokmak zorlaşıyor.

Bir sıranın yok olması için en azından dört taşın aynı sırada olması lazım. Bir sırayı hallettiğinizde oynamaya devam ediyorsunuz. Eğer halledemezseniz iki farklı jokeriniz var. Birincisi taşı herhangi bir yere koyma; diğeri ise son hareketinizi geri alma jokeri. İki joker de istenildiği kadar kullanılabiliyor.

Oyun oynadıkça zorlaşıyor: Bölüm atladıkça daha fazla taş geliyor. Bir sonraki bölüme atlayabilmek için belli sayıda sıra yapmayı başarmanız lazım. Bir bölümü başarıyla geçtiğinizde bir sonraki bölüme geçiyorsunuz. Her başarılı sırada veya komboda puan topluyorsunuz.

Özet:

7x7 harika bir oyun ve benim kişisel favorilerimin arasında. Oyunun oynanışı kendinden öğrenilir ve birkaç dakikalığına dikkatimi çekebilecek kadar zorlayıcı. İyi iş!

Ekran & Kontroller

7x7 modern bir yapıya sahip. Açıklamalar yeterince hesaba katılmış ve gereksiz yer kaplayan bir menü yok: Odak noktası temel olarak oyunda.

Oyun başlar başlamaz oyunun nasıl oynandığı hakkında kısa bir açıklama geliyor. Bu açıklamalara menü aracılığıyla erişebilirsiniz.

Kontroller iyi ve açıklayıcı.

Oyun renk körleri için malesef tasarlanmamış (Flow Free renk üzerine kurulu bir oyunun nasıl herkese hitap edebileceği hakkında çok iyi bir örnek). Bu noktada 7x7'nin de renk körleri için benzer çözümlerle geleceğini umuyoruz.

Hız & İstikrar

7x7 testlerimizde iyi bir performans sergiledi. Takılma veya donma yok.

Fiyat/Performans Oranı

7x7 App Center'dan bedava!

Ekran Görüntüleri:

7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece! 7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece! 7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece! 7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece! 7x7 - Tetris'te noktaları birleştirmece!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!