This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında

Karşılaştırmalar günümüz mobil dünyasının önemli noktalarından biri haline geldi. Donanım durmadan daha hızlı ve akıcı. Akıllı telefon ve tablerde objektif sonuçlar elde edilmek istendiğinde bu tip testleri kullanmak kaçınılmaz. A1 SD Bench da çeşitli hafıza seçeneklerini test edebileceğiniz bir uygulama.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.3.1 2.4.0

Özellikler & Kullanım

Test cihazı
Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.2
Root: Var
Modifikasyonlar: Yok

Uygulama Ayrıntıları:
Çalıştığı en düşük Android sürümü: 2.2
Yüklemeden sonra kapladığı alan: 0.7 MB
Ice Cream ve Jelly Bean optimizasyonu: Var

İzinler
Ağ bağlantısı
Hafıza

İzinler özeti
A1 SD Bench çok sınırlı izin talep ediyor.

Başlar başlamaz şunu söylemekte fayda var. Her benchmark/karşılaştırma testi gerçek sonucu vermeyebilir. Yazılımsal nedenlerden ötürü cihazın performansı testlerde düşük çıkabilir fakat cihaz aynı zamanda çok akıcı çalışıyor olabilir. Fakat yine de benchmark testi size rakamsal bir sonuç veren iyi bir araç. Ortaya çıkan genel puan her şeyi kapsadığından belki bir anlam ifade etmeyebilir fakat A1 SD Bench bu anlamda farklı. Bu uygulama sadece bellek üzerine özelleşmiş ve elle tutulur rakamlar veriyor.

Bellek hızı cihazın performansını doğrudan etkileyen bir faktör. Yavaş bir bellek kartı resim geçişlerinin yavaş olmasına neden olurken galerinin akıcı olmasını engelleyebilir. Hızlı dahili hafıza ise kopyalama ve uygulama yükelemelerinin hızlı olmasını sağlıyor. Fakat A1 SD Bench gerçekte neyi test ediyor?

Dahili ve harici SD kartınızın yanında bir de dahili hafıza ve RAM'iniz var. Tüm bunlar test ediliyor. Ayrı ayrı bunları test edebileceğiniz gibi daha kapsamlı ve uzun süren bir testi de ayarlar menüsünden yapabilirsiniz. Sonuçlar MB / saniye birimiyle çıkıyor. Uygulama herhangi bir problem olmaksınız çalıştı. Sadece dahili SD kartın RAM olarak gösterildiği ufak bir hata oldu. Bu çok bilinen bir sorun ve arada sırada meydana gelebilir. A1 SD Benc eğer bellek üreticisinin vaat ettiği hızı test etmek istiyorsanız kusursuz bir uygulama. Sonrasında sonuçlar diğer cihazlarla karşılaştırılıyor. Test edebileceğiniz diğer başka bileşenler de var fakat eğer sadece bu yöne odaklanmak istiyorsanız uygulama sizin için ideal.

Özet:

 A1 SD Bench yapması gereken her şeyi yapıyor: Bir cihazın belleğini test edin. Bunu söylemekle birlikte buna gerçekten ne kadar sıklıkla ihtiyacınız olacağı da ayrı bir soru işareti. Hafıza kartınızı diğer cihazlarla test ederken uygulama çok kullanışlı.

Ekran & Kontroller

A1 SD Bench'in tasarımı silik ve fonksiyonel. Genel olarak her şeye de göz atabilirsiniz. Son sonuçlar hemen yandaki çubukta beliriyor.

Hız & İstikrar

Şimdiye kadar söylediğim gibi dahili hafızayla ilgili sadece bir problemle karşılaştım; A1 SD Bench testleri akıcı ve problemsiz sonuçlanıyor.

Fiyat/Performans Oranı

A1 SD Bench'i içinde herhangi bir reklam olmaksızın Google Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında A1 SD Bench - Dahili / Harici tüm bellekleriniz kontrolünüz altında

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!