This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha

Android platformu bünyesinde zaten fazlaca olan Takvim uygulamalarının sayısı günden güne artmakta bugünkü test raporumuz ise bunlardan bir tanesi olan aCalendar - Android Calendar . Akıllı telefon kullanıcıların eli ayağı haline gelen takvim  kullanımı tecrübesini arttırma iddiasında olan bu uygulamayı sizler için mercek altına alıyoruz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
0.13.4 beta Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S2 (I9100G)
Android versiyonu: 2.3.6
Root: Hayır
Bu versiyondan itibaren kullanılabilir: 2.1

Uygulamayı başlattıktan sonra, kullanıcı 8 bölüme ayrılmış güncel hafta ile karşı karşıya kalıyor. Mantıklı olarak her hafta için sadece 7 bölüm gerektiğinden, bir bölümde güncel ay görülüyor. Ay görünümüne uzun bir tıklama ile küçük bir ekrandan istediğiniz tarihe geçebiliyporsunuz.

Bu görünümden istediğiniz herşeyi yapmanız mümkün oluyor. Ekranda parmağınızı dikey kaydırarak aylar arasında geçiş yapabilirken, sola doğru kaydırma ile gün görünümüne geçmeniz mümkün. Tabii ki bu görünümde de dikey hareketlerle günler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Parmağınızı bir günün üzerinde uzunca bırakınca, yeni bir saat seçeneği bulunan giriş yapmanız mümkün oluyor. Daha sonra yeni bir menü kaşınıza çıkıyor ve buradan girişini yaptığınız termini adlandırıp, bitiş tarihi verebiliyorsunuz. Standard değer olarak uygulamada bir saat ve terminden 15 dakila önce hatırlatma ayarlanmış. Tabii ki bunları değiştirmeniz kolayca gerçekleşiyor.

Rabdevu girişini yaptıktan sonra, randevu haftalık görünümde küçük bir giriş olarak görebiliyorsunuz. Değişiklik yapmak veya girişi komple silmek için üzerine tıklamak yeterli oluyor. Karşınıza tüm bilgilerin özetlendiği küçük bir ekran çıkıyor. Bu ekranın alt kısmında bulunan semboller, terminin düzenlenmesini, silinmesini veya QR kodu olarak görüntülenmesini sağlıyor. Başka cihazlar ile taranan kod tüm bilgileri içeriyor.

Bunun dışında uygulama ay devrelerini ve doğum günlerini de gösteriyor. Kullanışlı olan bir özellik, uygulamanın Facebook davetiyelerinin de gösterilmesi.

Ayarlar ile uygulamanın yaklaşık herşeyi düzenlenebilecek şekilde. Mesela ay devrelerini açıp kapatmanız veya başlangıç görümünü değiştirmeniz mümkün oluyor.

Özet:


aCalendar - Android Calendar çok büyük bir oranda seçenek sunuyor. Güzel olan ise, bunların çoğunun ayarlanır olması. Ayrıca standard uygulamalara göre daha fazla özellik de sunuluyor (ay devreleri ve QR kodları gibi). Terminler kolayca ekleniliyor ve düzenleniyor. Uygulama bunun dışında bütün lüzümlü görünümleri de sunuyor.
 

Ekran & Kontroller

aCalendar - Android Calendar başlarda biraz düzensiz ve zor kullanışlı bir görüntü çiziyor. Fakat kullanımını anladıktan sonra, ne kadar mantıklı ve kolay olduğunu anlayacaksınız. Diğer uygulamalara nazaran çok daha fazla ayar seçeneği sunuluyor.

Hız & İstikrar

Uygulama istikrarlı ve çoğu zaman takıntısız çalışıyor. Bu tür uygulamaların en kapsamlılardan biri olmasıyla birlikte bazen küçük takılmalara rastlayabilirsiniz. Düzenleyecek pek birşey olmasa da, bu konuda küçük düzenlenmeler bekliyourz aCalendar - Android Calendar uygulaması için.

Fiyat/Performans Oranı

Play Store’da ücretsiz olarak bulunan aCalendar - Android Calendar uygulaması birçok fonksiyon ile donatılmış. Ve bu kadar kapsamlı olmasıyla birlikte uygulama için ücret istenmemesi gerçekten şaşırtıcı. Bundan fazlasını kullanıcı olarak ücretsiz olarak bekleyemeyiz zaten.

Uygulamanın geliştiricilerine yardımda bulunmak isteyenler, aCalendar+ ekini 1.99 Avroya indirebilirler. Ekin artısı bulunan Widget olarak yansıyor. Ayrıca daha fazla fonksiyonu da bulunuyor.

Ekran Görüntüleri:

aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha aCalendar - Android Calendar - Yeni bir Android Takvim Uygulaması Daha

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!