This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Acer’ın yeni fableti Liquid S2 4K video kayıt özelliği sunacak

Acer, 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek IFA fuarı öncesinde, yeni bir fablet (akıllı telefon-tablet) cihaz piyasaya süreceğini resmen açıkladı. Liquid S2 adıyla görücüye çıkacak olan fablet, 6 inç Full HD, 1920 x 1080 IPS çözünürlükte ekran, 13 megapiksel kamera ve türünün ilk örneği olarak, 2.2GHz dört-çekirdek Snapdragon 800 işlemci üzerinde 4K video kayıt özelliği ile gelecek.

AcerLiquidS2
Acer Liquid S2. / © Acer

Liquid S2’nin en büyük rakiplerinden olan ve lansman günü yaklaşan Samsung Galaxy Note 3’ün de aynı video kayıt özelliğine sahip olması bekleniyor. Yarış başlıyor; dolayısıyla, piyasaya ilk çıkacak olan modelin az da olsa bir ayrıcalık sahibi olacağı kesin. Acer, geniş-ekran akıllı telefonunun Ekim ayı sonunda satışa çıkacağını açıkladı, fakat tahminler Samsung’un yeni amiral gemisi cihazının bu tarihten önce piyasada olacağı yönünde.

Çok yönlü bağlantı özellikleri

4K video kayıt yeteğinin yanında, Acer Liquid S2, 2 megapiksellik bir ön kamera, 2GB RAM, 16GB dahili harddisk ve 4G bağlantıları ile gelecek. Pili 3300mAh olacak olan cihaz, Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışacak.

Cihazın diğer bağlantı özellikleri ise Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve NFC olacak, dolayısıyla, Liquid S2 NFC bağlantı özelliği ile, temassız ödeme cihazları ile eşlenebilecek ve dosya paylaşımının yanında, diğer dokunmatik bağlantı özellikleriyle uyumlu olacak.

166 x 86 x 8.99mm boyutlarında olacak olan cihaz, nispeten devasa bir görünümde olacak. Bu hafta Berlin’de başlayacak olan IFA 2013 fuarında cihazın fiyat detaylarıyla birlikte, diğer özellikleri de gün ışığına çıkmış olacak.

AndoidPIT ailesi olarak, 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek olan, akıllı telefon dünyasının en önemli yıllık etkinliklerinden IFA 2013 fuarını takip edip, haberleri an be an sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: Pocket-Lint

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!