This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

ACLU’nun Yeni Uygulaması Kötü Niyetli Polisleri Gizlice Kaydediyor

Bir dahaki polis tarafından kenara çekildiğinizde, ACLU’nun (American Civil Liberties Union) yeni uygulamasını açmak isteyebilirsiniz.

“Police Tape” adındaki uygulama polisle görüşme esnasında ses ve video kaydı yapabilmenizi sağlıyor. Kayıt butonuna bastığınız anda ortalama vatandaşı polisin görevini kötüye kullandığı durumlarda koruyor. Uygulama kayıt butonuna bastıktan sonra kayboluyor ve kayda siz bir daha uygulamayı açana kadar devam ediyor. Kaydı yaptığınız anda dilerseniz ACLU’nun sitesine kaydınızı güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz. Phandroid’e göre telefonunuza el konulduğu taktirde polisle olan tüm diyaloğunuz ACLU’nun serverlarında ileride hak çiğnenmesi olup olmadığını görmek için duracak.
 

Bize paranoyak diyebilirsiniz ama bu uygulamanın yararlı olacağını düşünüyoruz. Her sepetten bir çürük elma çıkar ve böyle bir durumla karşı karşıya gelmeyiz ama ola ki olur ya, böyle bir durumda haklarımı aramama yardımcı olacak seçeneklerimizin olması iyi olur. Siz bu uygulamayla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Google Play

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!