This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Akıllı saat Galaxy Gear böyle mi görünecek?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung'un yakında piyasaya çıkacak olan ürünleriyle ilgili bilgi ve fotoğraflar sızmaya devam ediyor. Dünyanın ilk akıllı kol saati olarak tasarlanan Galaxy Gear'a ait olduğu iddia edilen fotoğraflar ilgi çekici bir cihazla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. 

galaxy gear
Dünyanın ilk akıllı kol saati Gear böyle mi görünecek? / © VentureBeat

Samsung'un 4 Eylül'de Berlin'de düzenlenecek olan IFA teknoloji fuarında Galaxy Note 3'le birlikte tanıtacağı akıllı kol saati Galaxy Gear'a ait olduğu iddia edilen ilk fotoğraflar basına sızdı. Hatırlanacağı gibi cihazın zaten esnek bir yapıya sahip olacağına dair söylentiler şirket tarafından doğrulanmamıştı. Şimdi Venture Beat adlı web sitesinin cihazın bir prototipine ait olduğunu iddia ettiği fotoğraflar da bize çok fazla heyecan verici görünmedi. Ancak sitede de belirtildiği üzere, söz konusu fotoğrafların Samsung'un sınırlı sayıda geliştirici ve ortağına gönderdiği bir prototipe ait olduğunu ve 4 Eylül'de tanıtılacak olan son ürünün bu fotoğraftakinden farklı olabileceğini de unutmamak gerekiyor. 

Yine aynı kaynaktan sızan bir videoya bakılırsa, dünyanın ilk akıllı kol saati Galaxy Gear, yüksek kaliteli OLED ekranla ve ekran kare biçiminde olacak. İlk izlenimler itibarıyla cihazın özellikle kişisel sağlık, fitness, egzersiz düşkünleri için çok ideal bir alet olacağı görülüyor. Galaxy Gear bir akıllı telefon alternatifinden çok, pratik yönleriyle ona eşlik edebilecek ya da egzersiz yaparken telefon taşımak istemeyen ama performansını merak edenlere hitap edecek bir cihaz gibi görünüyor. 

samsung smartwatch 3
© VentureBeat

4 Eylül'deki tanıtım törenini AndroidPIT olarak yerinde izleyip, Galaxy Gear ve Samsung'un tanıtacağı diğer cihazlarla ilgili en taze bilgileri sizlere anı anına aktaracağız. Şimdiye kadar çıkan söylentilerden derleyebildiğimiz kadarıyla Gear'ın teknik özelliklerinin şöyle olması bekleniyor:

İşlemci Exynos 4212 (Çift Çekirdekli), 1,5 GHz
GPU ARM Mali-400 MP4
Sistem RAM'i 1 GB RAM
Ekran 2,5 İnç OLED Ekran(320 x 320 Piksel), esnek değil
Kamera 4MP, 720p video kaydı
Dahili Bellek İki model, 6 GB ve 8 GB 
Hoparlör Kordona entegre
Bağlantı Bluetooth, NFC
İşletim Sistemi Android Jelly Bean
Pil Ömrü 10 Saat

Kaynak: Venture Beat

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!