This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık!

Ben şahsen (patronlarım için de önemli bir husus) sabah insanı değilim. Beni sabah 11'den sonra gece geç vakte kadar ne zaman aramak isterseniz arayın her daim ayakta ve zindeyimdir. Fakat yataktan sürünerek kalkmak bana göre bir şey değil.

Ama Allah'tan işten aramalar ve Android platformdaki alarm saati uygulamaları (çok şanslıyız(!)) var. Arzulu bir uygulama testçisi ve sabahları son derece aksi biri olarak uyandırma uygulamalarıyla ilgili bana düşen görevi yapmaya çalıştım. Bugün Alarm Clock,wake up guaranteed'e yakından göz atacağız ve beni yataktan kaldırabilip kaldıramadığına şahir olacağız.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.0 1.7.3

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Tab

Alarm Clock,wake up guaranteed'de dikkatimi çeken ilk şey uygulamanın talihsiz ismi çünkü Alarm Clock, wake up guaranteed ayrıca Goob Alarm (Get Out Of Bed Alarm) olarak da biliniyor. Uygulamanın neden iki isme sahip olduğunu anlayamadım. Ayrıca uygulamanın isminde boşluk sorunu var. Ama çift isimler ve yazı boşluklarına rağmen uygulamaya bir şans tanımaya karar verdim. Her şeyden önce uygulamanın tanımı vaat edici ve eğlenceli, minimalistik bir giriş videosuna sahip. Diğer kullanıcılar tarafından harika yorumlar almış ve indirmesi bedava.

Gerekli olan izin görünen o ki yeterli; tek anlayamadığım husus uygulamanın neden kişisel bilgilere ihtiyaç duyduğu. Geliştiricilerden gelen geri dönüşe göre kullanıcılar alarm çaldığında uygulamayı zorla kapattıktan sonra önemli randevularınızı takvime işleyebilmek. Böylelikle uygulama kapalıyken de alarm çalışıyor. Yani uygulama yeterli derecede zararsız duruyor ve uygulamayı yükleme göz açıp kapayıncaya kadar oluveriyor.

Uygulamanın giriş menüsünde sağ üstte iki simge göreceksiniz. Soru işaretine tıklayarak başlayın; bu sizin alarmı nasıl kuracağınızı gösteren basit açıklamalara erişeceğiniz menüye götürecek.

Kısaca söylemek gerekirse uygulamanın konsepti şöyle: Alarmın çalma süresi WiFi'ın sinyal gücüne göre iki katına çıkıyor. Yani kullanıcılar yataktan kalkıp modeminizi kapatana kadar alarm çalmaya devam ediyor. Basit ama dahice değil mi? Çünkü her sabah erken saatlerde kalkan insanlar bilir ki olay aslında milyon tane snooze ayarı yapıp alarmı geçe almak değil kısaca yataktan kalkabilmek.

Alternatif olarak eğer modeminiz yatağınızın yanında ise ayarları alarmın kapanmasını modemden uzaklaşmak şeklinde sağlayabilirsiniz.

Kullanıcıya kendi kişisel alarmlarını kurabilmeleri için çok sayıda ayar söz konusu ama "harika" denecek sayıda da olduğu söylenemez. Ayarlar şunları içeriyor:

  • Haftanın günleri ve haftasonları için iki farklı alarm saati
  • Alarm tekrar seçeneği: Belirli bir zamanda hangi günler kalkacağınızı belirleyin.
  • WiFi Gücü: Alarmı kapatmak için modeme ne kadar uzakta olmanız gerektiğini yaptığınız ayar. Modeme yeteri kadar yakın/uzaktaysanız alarmı kapamak için kapama tuşuna basabilirsiniz.
  • Melodi veya müzik seçimi
  • Kreşendo: Giderek artan alarm sesi (zamanın uzunluğu ayarlanabilir)
  • Titreşim

Bu uygulamayı birkaç haftadır kullanıyorum ve gerçekten iyi çalışıyor. Eğer yatakta kafanızın üstünde bir yastıkla uzanmaktan memnun değilseniz yataktan kalkıp modeme ayaklanmaya zorlanıyorsunuz. Ki bu bence uygulamanın en büyük olayı.

Klasik alarmları seven (şanslı) kullanıcılar için bu uygulama ayrıca klasik alarmları da sağlıyor. Ayarlar menüsüne gidin ve WiFi seçeneği yerine aşağıdaki seçenkleri ayarlayın:

  • Tuşu iptal et
  • Snooze tuşu

Özet: Alarm Clock,wake up guaranteed, beni yataktan kaldırmayı başardı ve bir alarm saatinden beklediğim de tam anlamıyla bu. Bu metodi matematik denklemleri veya puzzle çözmekten daha etkili buluyorum ama tabii renkler ve zevkler herkes için farklıdır. Şimdiye kadar uygulama gayet güvenilirdi. WiFi problemleri olduğu günlerde sorun yaratabilir, bu bağlamda uygulamaya tabii ki güvenmemek gerek.

Ekran & Kontroller

Alarm Clock,wake up guaranteed, basit kontrollerle ve tasarımla geliyor. Uygulama işlevsel ve kolay kullanımlı. Grafikler çok basit olsa da sevimli bir havası var.

Hız & İstikrar

Önceden de belirtmiş olduğum gibi Alarm Clock,wake up guaranteed, birkaç defa hata verdi fakat tahminim bu uygulamanın kendisinden değil WiFi'dan kaynaklanan bir problem. Bunun dışında alarm özelliği gayet güvenilir.

Fiyat/Performans Oranı

Alarm Clock,wake up guaranteed Google Play'den bedava indirilebilir. Reklam bannerları var fakat abartı değil.

Ekran Görüntüleri:

Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık! Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık! Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık! Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık! Alarm Clock,wake up guaranteed – Uyan artık!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!