Review Authored by:

AlarmDroid Pro - Uyanma Vakti !

Authored by: Volkan E. — 21.May.2012

Yoğun bir güne başlarken sıcak yatağınızı terk etmek içinizden gelmiyor ve de uyanmanız gerektiğini bimenize ve de ciddiyetinize ragmen 5 dakika daha fazla uyuabilmenin cazibesine teslim oluyorsunuz. Telefonunuzun alarmı acı acı çalmaya devam ediyor fakat siz artık adeta bağışıklık kazandığınız alarmınızı duymazlıktan gelerek işe ya da okula geç kalıyorsunuz. Sabahları uyanabilmek için mutlaka ama mutlaka alarma ihtiyaç duyanlara hitap edecek yeni bir uygulama olan ''AlarmDroid' in yeni surumu AlarmDroid Pro ‘yu test ettik.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.4 1.4

Özellikler & Kullanım

Test Cihazı: Samsung Galaxy S2 (I9100)
Android Sürümü: 2.3.6
Root: Hayır
Çalışma şekli: 2.1


AlarmDroid Pro bir süredir piyasada olan ''AlarmDroid'' uygulamasının reklamsız bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın geliştiricileri yeni sürüme şu anda mevcut olan yeniliklere ilaveten başka eklemelerin olacağını vaad ediyorlar. İlk uygulamanın daha önceden bir test raporunu yayınlamamış olduğumuz için direkt olarak yeni sürümün özeliklerine geçelim ve de anlatımımızı sanki ilk defa piyasaya çıkmış bir uygulamadan bahsediyormuş gibi yapalım.

Uygulamanın menüsünün gösterimi gayet hoş olmuş. Alarmlar ekranda açılı kapatılabilecek şekilde görüntüleniyor. Her alarmı yeniden adlandırabilmek seçeneği bulunuyor ki böylece mevcut olanlar kişiselleştirilebiliyor. Tüm alarmlarda standard olarak ‘snooze’ yani erteleme seçeneği mevcut. Sabahları kalkış öncesi 5 dakikalık tatlı uyku süresini uzatmayı sevenler için bu seçeneğin varlığı büyük bir arti demek bu tip bir uygulama için yanlış olmayacaktır.

Uygulamanın tek bir alarm tonu ile gelmesi, piyasadaki benzerleriyle karşılaştırıldığında bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat uygulamanın sahip olduğu esneklik ile Android telefonunuzun alarm tonlarını ya da sevdiğiniz MP3’leri alarm menüsüne kolayca ekleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın en ön plana çıkan ve kanımızca da en büyük farkı yaratan özelliği ise seçmiş olduğunuz alarmı nasıl susturabileceğinizi kullanıcının tayin etmedeki özgürlüğü. Bu noktada cihazı sallamak, ters çevirmek ve benzeri hareketlere karar verebiliyor olmak güzel. Bu işlem snooze yani erteleme işlemi için de geçerli.

Özetle:

AlarmDroid Pro uygulaması piyasadaki rakipleri ile karşılaştırıldında melodi anlamında kullanıcıya zenginlik kazandaramadığı için biraz geri kalıyor. Bu noktada piyasada Gentle Alaram uygulaması gibi görece daha başarılı uygulamar mevcut. Fakat AlarmDroid uygulamasının gayet güvenilir olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ekran & Kontroller

AlarmDroid Pro uygulamasında alarmlar ana gorüntüleme merkezi üzerinde liste şeklinde gösteriliyor. Seçilen alarmın üzerine uzun sure basılması ilgili alarmın silinmesi, düzenlenmesi ya da frekansının değiştirilmesi gibi seçenekleri sunuyor. Hızlı tıklamalar ise alarmı etkinleştirmek ya da kapatmaya yaramakta. Genel olarak AlarmDroidPro uygulamasının ekran ve kontrollerinden memnun kalıyoruz. Uygulamanın kullanımı gayet kolay.

Hız & İstikrar

AlarmDroid Pro uygulamasının hızında ve güvenilirliğinde herhangi gözle görülür bir sıkıntıya rastlamadık.

Fiyat/Performans Oranı

AlarmDroid Pro uygulamasının fiyat-performans değerlendirmesini yapmak biraz zor. Çünkü tamamen ücretsiz olan AlarmDroid uygulaması ile AlarmDroidPro arasındaki en belirgin fark 1.49 EUR fiyat ile satılan Pro versiyonunda reklamların olmaması. Bu noktada piyasada melodi çeşitliliği gibi önemli artılara sahip olan nezer bir çok uygulama mevcut iken bu uygulamaya para vermenin uygulama geliştiricileri için hoş bir destek olmak anlamına geleceğini düşünüyoru. Ama yine de ücretsiz sürümü beğeniyorsanız tam sürümü de satın almak isteyebilirsiniz. Karar sizin.

Ekran Görüntüleri:

AlarmDroid Pro - Uyanma Vakti ! AlarmDroid Pro - Uyanma Vakti ! AlarmDroid Pro - Uyanma Vakti ! AlarmDroid Pro - Uyanma Vakti !
AndroidPIT Türkiye'nin kuruluşundan beri editör ve sayfa yöneticisi olarak çalışmakta olan Volkan'ın Berlin'deki gizli amacı yaklaşık 100 yıl önce memleketi Bergama'dan Berlin'e kaçırılan Zeus Sunağı'nı geri götürmektir.

No comments

Yeni yorum yaz: