This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Alcatel'den saydam köşeli, E-ink özellikli iki yeni telefon

Gitgide büyüyen akıllı telefon pazarında markaların fark yaratacak unsurlar bulmaları her geçen gün daha zor hale geliyor. Ancak Alcatel, bunu yeni cihazları One Touch Idol Alpha ve One Touch Hero ile başardı. Yeni, ilginç unsurlar ekleyen şirket, cihazlarına saydam, ışıklı köşeler ve ekranı E-ink reader olarak da çalışan bir teknoloji yerleştirdi (elektronik kitapların okunmasını kolaylaştırmak için kullanılan bir elektronik mürekkep). Aşağıda Alcatel’in yeni cihazlarının resmi fotoğraflarını bulabilirsiniz. Alcatel aynı zamanda bir tablet ve “mini” akıllı telefonu da görücüye çıkardı.

teaser alcatel one touch
Alcatel One Touch Idol Alpha (solda) ve One Touch Hero. / © Alcatel/AndroidPIT

One Touch Idol Alpha

Fransa-Çin melezi olan şirket, akıllı telefon pazarında çok iddialı bir oyuncu değil ancak Alcatel One Touch Easy daha kısa bir zaman önce geniş bir kitle tarafından kullanılıyordu. Bu iki cihaz da bu sene Berlin’de gerçekleşen ve bizim de yakından takip ettiğimiz teknoloji fuarı IFA’nın ileriki günlerinde tanıtılacak ve Alcatel belki de eski iyi günlerine geri dönecek. Saydam akıllı telefon köşeleri, Sony, Xperia SP telefonunda bunu yaptığından beri pek de yeni bir özellik değil. Ancak Alcatel, One Touch Idol Alpha’nın altına ve üstüne transparan bölmeler koyarak ilginç bir tasarım yakalamış. Bu ışıklı bölmeler, çeşitli kullanımlarda, mesela bildiri alınca, şarj ederken ya da video modunda, farklı şekilde yanıp sönüyor. Bu ilginç bir özellik ancak pil ömrünü nasıl etkiliyor, merak ediyoruz. Cihazın teknik özelliklerini haberin sonunda görebilirsiniz.

One Touch Hero

The Hero, akıllı telefondan çok bir fablet olan bir cihaz çünkü  6 inçlik. Cihaz bir stylus kalemiyle geliyor. Bu aksesuar, aslında The Hero’nun kendisinden daha ilginç! Cihazın MagicFlip kasası var ve bu kasa hem cihazı koruyor, hem de ön tarafında LED bildirimleri görmenizi sağlıyor. Bir başka enteresan özelliğiyse, enerji-dostu E-Ink ile kaplı ekranı. Docking eklentisi olarak çalışan bir mini projektörü var ve Hero’ya kolayca bağlanıyor. Bunlar sadece ekstra özelliklerin birkaçı.

onetouchhero 580x328
The One Touch Hero / © Alcatel

Akıllı telefonlar donanım açısından her zaman pek etkileyici olamıyorlar. Onları enteresan hale getirmenin akıllıca bir yolu aksesuarlar eklemek. Bu hafta IFA fuarı süresince iki cihazı da inceleyeceğiz ve fikirlerimizi sizle paylaşacağız.

  ALCATEL ONE TOUCH IDOL ALPHA ALCATEL ONE TOUCH HERO
İşletim sistemi Android 4.2 Bilinmiyor, tahminen Android 4.2
İşlemci Dört çekirdekli, 1.2 GHz Bilinmiyor
Hafıza 1 GB 2 GB
Dahili bellek 16 GB 8/16 GB + 32 GB'lık mikroSD
Ekran 5.7 Zoll, HD, IPS (1,280 x 720 Piksel) 6-inç, Full HD (1,920 x 1,080 piksel)
Kamera 12.1 MP (arka), 1.3 MP (ön) Bilinmiyor
Bağlantı Çift simkartlı; WI-FI, HSDPA; Bluetooth 4.0 Çift simkartlı (16 GB modeliyle birlikte). DLNA, Bluetooth 4.0, ve A-GPS'li GPS
Pil 2,000 mAh 3,400 mAh
Boyut ?? x ?? x 7.5 mm  Bilinmiyor

The EVO 8HD ve One Touch Idol Mini

alcatel mini tablet
The One Touch Idol Mini (solda) ve Evo 8HD. © Alcatel/AndroidPIT

Alcatel, bu iki akıllı telefonun dışında, iki cihaz daha piyasaya sürüldü: biri yeni Alcatel tableti olan EVO 8HD, diğeri de One Touch Idol Mini. Bu cihazlar ortanın üstü düzeyindeler ve bu bahsettiğimiz akıllıca düşünülmüş aksesuarlarla da kullanılabiliyorlar.

  ALCATEL EVO 8HD ALCATEL ONE TOUCH IDOL MINI
İşletim sistemi Android 4.2.2 Android 4.2
İşlemci Rockchip çift çekirdekli ARM Cortex A9, 1.6 GHz 1.3 GHz, Çift çekirdekli
Hafıza 1 GB Bilinmiyor
Dahili bellek 4 GB + 64 GB'lık mikroSD Bilinmiyor
Ekran 8-inç, HD, IPS (1,024 x 768 piksel) 4.3 Zoll, HD, IPS (1,280 x 720 pixel)
Kamera 3 MP (arka), 2 MP (ön) Bilinmiyor
Bağlantı 3G ve 4G Wi-Fi 802.11n ve Bluetooth 4.0 Çift simkartlı
Pil 4,160 mAh Bilinmiyor
Boyut Bilinmiyor 127.1 x 62 x 7.95 mm, 96 gram

Vasıtasıyla Engadget

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!