This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Berlin'de düzenlenecek olan dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından IFA öncesi akıllı telefon üreticileri yeni modellerini tanıtmaya devam ediyorlar. Bu halkaya son eklenen marka, One Touch Idol X adını verdiği yeni modelini resmen duyuran Alcatel oldu. Alcatel'in yeni cihazı süper ince tasarımı ve 5 inçlik ekranıyla dikkat çekiyor. Bu enteresan cihazı muhtemelen IFA fuarında bizzat test etme şansı da bulacağız. 

ALCATEl one touch idol x 1
Bir incecik Android havası: Alcatel One Touch Idol X / © Alcatel

Bilindiği gibi, daha önce bir Fransız şirketi olan Alcatel, Çin firması TCT Mobile tarafından satın alınmıştı. Alcatel'in yeni sahipleri, Çinli üreticilerden alışık olduğumuz düşük maliyetli telefon üretme geleneğini sürdürüyor olsalar da, bu kez yavaş yavaş kalitenin de ön plana çıkmaya başladığını görüyoruz. 

Donanım açısından bakıldığında Alcatel One Touch Idol X, piyasanın dişli cihazlarıyla aşık atabilecek özelliklere sahip. Cihaz, özellikle de full HD özelliği bulunan, 5 inçlik IPS ekran ve 6.9 milimetre inceliğindeki kasasıyla dikkat çekiyor. 

Tüm bunların yanısıra 1.5 GHz'lık, dört çekirdekli işlemci ve 13 megapiksellik arka yüz kamerası da Alcatel'in yeni telefonunu devler ligine sokuyor. Android 4.2'yle gelecek olan cihazın pili 2000 mAh gücünde iken, dahili belleği ise 16 GB olarak belirlendi. 

ALCATEl one touch idol x 2
 © Alcatel
  ALCATEL ONE TOUCH IDOL X
Sistem Android 4.2.2
İşlemci Dört Çekirdekli, 1.5 GHz
Sistem RAM'i 2 GB
Dahili Bellek 16 GB
Ekran 5 inç, Full HD (1920 x 1080 Piksel)
Kamera 13.1 MP (Arka), 2 MP (Ön)
Bağlantı Dual-SIM; Wi-Fi, HSDPA; Bluetooth 4.0
Pil 2000 mAh
Boyutlar 140.4 x 67.5 x 6.9 mm
Ağırlık 130 g

One Touch Idol X kâğıt üzerinde fena bir cihaz gibi görünmüyor olsa da, kesin bir karara varmak için Eylül ayında Berlin'de düzenlenecek olan IFA'yı beklemeli ve cihazı bizzat elimize alarak denemeliyiz. Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli olmayan ve siyah, kırmızı ve sarı renklerde üretilecek olan yeni Alcatel'in fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!