This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amazon 6 Ağustos'a Bir Etkinlik Hazırlıyor, Yeni Kindle?

Amazon perşembe günü belki de yeni Kindle cihazlarının tanıtımını yapacağı bir etkinlik davetiyesi yolladı. Seattle'lı şirket etkinliği 6 Eylül saat sabah 10:30'a hazırladı. Sabah olduğuna göre işle ilgili olsa gerek.

Teknoloji takipçilerinin yaptığı spekülasyonlara göre şirket Kindle Fire 7 inç tabletini (lansmanını Ekim'den Eylül'e çekmişlerdi) bu etkinlikte tanıtacak. Google bildiğiniz üzere Nexus 7 tabletini geçen ay piyasaya sundu, Apple ise yakında 7 inçlik iPad minisini piyasaya sunacak. Acaba şu sıralar Kindle Fire'ı sunmak akıllıca bir hareket mi? Yoksa yeni Kindle adından da geldiği üzere ortalığı ateşe mi verecek?

Tabii Fire, Amazon'un tek cihazı değil. Bazılarına göre Amazon halihazırdaki cihazlarını yenileyebilir ve hatta daha başka cihazlar da piyasaya sunabilir. Daha büyük ekranlı Kindle'lar iPad ve benzeri tabletlere direktman rakip olabilir.

Habere göre -ki gayet de mantıklı geliyor- spekülasyonların çıkmasının nedeni Amazon'un 9.7 inçlik Kindle DX cihazını 110 dolar kadar aşağı çekmesi.

Kindle'ların dışında başka spekülasyonlar da var. Amazon bu yaz yeni bir 3D haritalandırma satın aldı ve sonra da eski Microsoft telefon yöneticilerinden birini işe aldı. Amazon kendisine ait yeni bir akıllı telefon mu çıkartıyor?

Resim: latimes.com

Kaynak: LA Times

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!