This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Amazon App Store Artık Avrupa'da: Herkes Kazanacak!

 

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu olan Amazon'un App Store Uygulama Merkezi bir seneden daha uzun bir zamandır sadece Amerika pazarında hizmet vermekteydi. Amazon tarafından bugün yapılan açıklama ile şirketin App Store'unun artık Avrupa'da Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya ülkerinde de faaliyete geçtiği bildirildi.

Son açıklama özellikle Amazon'un kendi ürünü olan ve Amerikan tablet piyasasına Amazon App Store üzerindeki çeşitlilik sayesinde damgasını vuran Kindle Fire'ın yeni versiyonu olacak Kindle Fire 2'yi Amerika dışında da pazarlama ihtimali göz önünde alındığında şirket için stratejik bir karara işaret ediyor. Fakat bunun yanında Amazon App Store aynı zamanda Android kullanıcılarına da Google Play yanında mükemmel uygulamalara erişim imkanı sağlamakta.

Firma Avrupa'daki ilk gününe özel olarak Angry Birds uygulamalarını ücretsiz olarak sunuyor. Bu noktada hala Angry Birds'ün ilk versiyonunu kim ciddiye alıyor demekten alamıyorum kendimi. Her neyse, Android kullanıcıları için yepyeni bir alternatif platform anlamına gelen Amazon App Store'un en kısa zamanda Türkiye'ye gelmesini umuyor ve bekliyorum.

2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!