This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amazon App Store Uygulama Merkezi Yakında Avrupa Pazarında

 

Şimdiye kadar Amazon’un Android alışveriş platformu olan Appstore’u sadece Amerika kıtası içerisinde yer alıyordu. Fakat çok yakın bir gelecekte Amazon bu platformu Avrupa pazarına taşıyacak. Sanal alemdeki söylentilere göre bu işlemin önümüzdeki yaz aylarının sonuna doğru olacağı söyleniyor.

Peki ama Avrupalı Android kullanıcılarının Amazon’un App Store’una ne derece ihtiyacı var? Bu sorunun cevabı aslında her nekadar kişisel tercihlere kalıyor olsa da, Amazon’un büyük firma ölçeği ve de yaygın lokal bağlantılarını kullanarak bir çok geliştirici ile ilk elden temasta olduğunu ve bir çok yeni uygulamayı herkesten önce piyasaya çok uygun fiyattan sürdüğünü biliyoruz. Bu noktada bu kadar büyük bir oyuncunun Android uygulaması pazaına girmesi Avrupalı kullanıcıların tercih seçeneğini bir anda geniş ölçüde genişletecektir.


Amazon’un Android uygulama pazarına söz konusu muhtemel girişinin ötesinde, çok sevilen ürünleri Kindle Fire’ı da tüm dünya pazarlarına sürmeyi planladığı başka bir haber olarak karşımıza çıkıverdi. Söylentilere göre firmanın Fire modelinin Amerika satışlarındaki yavaşlama böyle bir kararı beraberinde getirdi. Bu bağlamda Amazon Kindle Fire’ın Avrupa pazarlarına girişi Google Nexus Tablet ile rekabeti kızıştıracaktır. Bu söylentilerin ne derece eyleme dönüşeceğini hep beraber bekleyip göreceğiz.

 

Konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlarınızla paylaşabilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!