This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amazon ile Google Nexus 7'nin Satışı Üzerinde Görüşme Halinde

 

Nexus 7’nin piyasaya sürülmesinin hemen ertesinde aklımıza gelen konulardan bir tanesi Amazon’un bu ürünün çıkışından sonra ne yapacağıydı. Zira Amazon’un kendi ürünü olan Kindle Fire ile Nexus 7 arasındaki benzerlikleri göz önüne aldığımız zaman Amazon için ortada olan tehlikenin farkına varmamak mümkün değil. Her iki tabletin de fiyat aralıkları hemen hemen aynı ve 200 USD civarında seyretmekte. Bunun yanında her iki tablet cihazda da bir çok eş zamanlı içerik birlikteliği var. Fakat gelin görün Nexus 7 ürünü arkasında Google gibi bir dev ismin yer almasının yanında rakibine teknik ve de donanımsal anlamda toz yutturuyor. Basına yansıyan bir takım söylentilere göre Amazon ile Google Nexus 7 ürününün satışı için görüşme halindeler

Amazon tarafından yapılacak bu tip bir satış işlemi bir anlamda kendi ürünlerinin satışı perspektifinden değerlendirildiğinde kendi ayağına kurşun sıkmak gibi ele alınabilir. Amazon yetkilieri bu konu ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yamış değiller.

Dünyanın en büyük online satış platform olan Amazon’un Nexus 7 ürününü satmamaya karar vermesi senaryosu biraz tuhaf olabilir. Android’in en temel özelliği olan açıklık ve de erişilebilirlik felsefesine ters kaçabilecek bu tip bir karar karşısında Google mutlaka kendisine kitle online satışlar için başka bir alternatif geliştirecektir.


İşe bir de başka bir boyuttan bakalım . Eğer Android gibi bir platform ve de felsefe varolmamış olsaydı Amazon firması kendi tablet ve de şu anda proje aşamasında olan telefonunu üretmeyi düşünebilir ve de bu isteğini bu kadar hayata geçirebilir miydi?

Resim haları : androidauthority.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!