This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amerika’da müşterileri en çok tatmin eden cihaz hangisi?

Tüketim çılgınlığının hatta manyaklığının ana vatanı, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan tüketici tatmin endeksi araştırması sonucunda mobil cihaz kullanıcılarının en çok tatmin olduğu cihaz belirlendi. Yaklaşık 70,000 cihaz kullanıcısını kapsayan araştırmada ilk sırayı Galaxy Note 4 alıyor.

androidpit galaxy note 4 spen
© ANDROIDPIT

Amerika’da yapılan araştırmalar önemlidir çünkü adamlar çılgınca tüketmeye alıştırıldıkları için en küçük bir problemde cihazı atıp yenisini almaya programlanmışlardır. Elbette bu berbat bir şey olsa da bazı noktalarda markaların kaliteyi daha yükseğe çekmesi için motive edici bir etken oluyor.

100 puan üzerinde yapılan değerlendirmede ilk sırayı alan Galaxy Note 4 86 puan alarak listenin tepesine oturdu. İkincilik ise oldukça ilginç çünkü 82 puan ile Galaxy S5, Note 3 ve iPhone 6S ile iPhone 6S Plus aynı sıradalar. Koskoca listede Sony ürünü olmadığını da not düşerek aslında Amerikalıların tamamen reklam üzerinde kurulmuş tüketim alışkanlıkları olduğunu da belirtelim. İlk ikiyi LG G3 ve Moto X takip ediyor ve liste uzayıp gidiyor. 

 

 

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!