This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Analiz: Galaxy Note 2 Gerçekten Esnek Ekranlı Mı Olacak?

Dedikodu Nedir?

Kore'de sıkı takip edilen bir gazate olan Korea IT Times'da yer alan bir habere göre bir sonraki Galaxy Note esnek AMOLED HD ekrana sahip olacak. Bu sayede cihazın kalınlığı 4.4 milimetre gibi akılalmaz bir bir bir boyuta getirilmiş olacak. Bu tip bir gelişmenin sağlanabilmesi ise Unbreakable Plan Teknolojisi sayesinde olacak.

Kulağa hoş geliyor. Peki ama Samsung'un esnek ekranları hakkında ne biliyoruz?

Samsung son olarak CES 2011 etkinliğinde esnek ekranların tanıtımını yapmıştı. Bu etkinlik ertesinde ise şirketin Amerika'nın Teksas Eyaleti'nde yer alan Austin kentinde 1 milyar dolara bir araştırma merkezi kurduğu ve bu merkez bünyesinde yeni OLED ekranlarının AR-GE'si üzerinde çalıştığı haberleri sızmıştı.

Bunun üzerinde Business Times yayın organı Samsung'un 2012 yılının ikinci çeyreğinde esnek ekranlı bir telefon yayınlıyacağı haberini geçmişti.


Peki ama esnek ekranlı telefon üretibilecek başka bir teknoloji kuruluşu var mı?

 

 

Güney Kore orjinli Gorilla Glass isimli cam üreticisi hafif ve de esnek akıllı telefon camlarını tanıttı. Bu linke tıklayarak konu ile ilgili bir videoyu izleme şansına sahip olabilirsiniz.Telefonun kendisi değil sadece ekranı bükülebilecek değil mi?

Evet! Sadece ekran, telefonun kendisi stabil olmaya devam edecek. Yani bir anlamda ekranı telefonun kasasından ayırabiliyor olacaksınız.

Şu ana kadar herhangi bir esnek ekranlı telefon üretildi mi?

Hayır, henüz bu tip bir cihaz üretilmedi. Nokia'nın bu anlamda bir prototipi geçen sene Nokia Connect etkinliğinde yer almasına rağmen bu ürün yazıda bahsedilenlerden bir çok noktada ayrılıyordu.

Peki yeni Galaxy Note'un esnek ekrana sahip olması ihtimali nedir?

Gayet yüksek. Fakat belirttiğimiz gibi sadece ekranın kendisi esnek oluyor olabilir, telefonun kasası değil.

Ne zaman konu hakında net bir bilgi elde edebiliriz?

Samsung Galaxy Note 2,  29 Ağustos tarihinde Berlin'de tanıotılacak. Tüm AndroidPIT ekibi sizin için orada olacak ve de gelişmeleri sizinle günü gününe paylaşacağız.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!