This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sudoku büyük ihtimalle en popüler puzzle oyunlarından biri - çok uzun sürmese de! Oyunu 70'lerde bir Amerikalı buldu ve sonrasında oyun Japonya'ya sıçradı. Büyük ihtimalle de pek çok insanın oyunu Japon sanması bundan ötürü. Şimdilerde oyun Google Play Store'a tekrar düştü ve hatta çok tirajda. Birkaç milyon kere indirilmiş Andoku Sudoku 2 büyük ihtimalle sudoku oyunları arasında en iyisi.

Uygulamanın yeni versiyonunda neler iyi ve uygulamayı satın almaya değer mi? İncelememizde bunların cevaplarını bulabilirsiniz!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.6.0 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.2

Uygulamayı başlatır başlatmaz ana menüden hali hazırdaki oyununuza devam edebilir, yeni oyun başlatabilir veya ayarlara erişebilirsiniz.

  • Standard Sudoku
  • X-Sudoku
  • Hyper-Sudoku
  • Percent Sudoku
  • Color Sudoku
  • Squiggly Sudoku
  • Squiggly Sudoku-X
  • Squiggly Sudoku Hyper
  • Squiggly Sudoku percent
  • Squiggly color Sudoku

Gördüğünüz gibi çok sayıda farklı Sudoku tipi ve her biri için sekiz farklı zorluk seviyesine sahipsiniz! Hemen hemen tüm türde yaklaşık 100 ile 200 arasında farklı puzzle var; hatta standard sudokuda 500 farklı puzzle var! Tabii bu kadar fazla sayıda bölüm olması bir yana bulmacaları çözmek çok da kolay değil.

Uygulamanın gizemi de çok kolay çözülüyor: Ekranın yarısı sudoku alanı; sayılar, süre ve zorluk derecesi. Alt kısımda sayı, geri alma, not alma, durdurma ve bunun gibi tuşlar var.

Andoku 2'de bir sayı seçiyorsunuz ve o sayıyı kutucuklarda istediğiniz kadar kullanıyorsunuz. Bu fazladan tıklamayı önlüyor. Dilerseniz seçtiğiniz sayıları bir kere kullanmak üzere de ayarlama yapabilirsiniz. Bunun dışında da gömülü olarak gelen ayarlarda hangi sayıları nerelere koyamayacağınızı gösteren yardımlar mevcut. Yatay veya dikeyde önceden girilen bir rakamı tekrarlamaya çalıştığınızda yine uygulama sizi kırmızı bir çizgi çekerek uyarıyor.

Değinmeye değer bir başka şey de saklamak istediğiniz rakamları bir kutuda saklayabiliyorsunuz. Genel olarak kağıt üzerinde çözülen sudokudan çok daha pratik - mesela yazılanı silmek. Menüyü kullanarak oyun içinde farklı renkte temalar seçebilirsiniz. Böylece normal gri/beyaz tonlarının yanında siyah ve "klasik" görünümleri seçebilirsiniz. Siyah görünüm özellikle AMOLED ekranlarda bir avantaj çünkü (özellikle uzun süren bulmacalarda) böylelikle batarya daha uzun gidiyor.

Ayarlara menüden de direkt ulaşabilirsiniz. Malesef sizinle tüm ayarları paylaşamayacağım çünkü çok fazla ayar söz konusu. Normal ekran ayarlarının dışında (örneğin, tam ekran ya da renk seçenekleri) girişleri ve yardım özelliklerini değiştirebileceğiniz ayarlamalar var. Sun Andoku Sudoku 2 hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için -her uygulamanın yapamayacağı şekilde- tasarlanmış.

Sudokuya tekrar döndüğünüzde puanlarınız silinmemiş oluyor. Kesinlikle hayır, tüm skorlarınız tamamen yerli yerinde, üstelik aldığınız notlar da dahil.

Özet: Andoku Sudoku 2 özellik açısından gerçekten harika! İstenilen her şey orda, üstelik hem amatörler hem de profesyoneller için. Hem son derece pratik kullanım seçenekleri hem de kullanıcı için gerekli yardımlar açısından son derece iyi.

10 farklı oyun varyasyonu ve 15.000 bulmacadan herkesin eninde sonunda sıkılması lazım. Hem de bu kadar oyun sadece 99 Cent'e, uygulama başlı başına bir kazanç!

Bana kesinlikle bir Sudoku ateşi bastı ve bir süre için ara sıra çengel bulmacayı deneyeceğim!

Ekran & Kontroller

Tıpkı Özellik & Kullanım'da olduğu gibi Andoku Sudoku 2 burda da iyi bir skor alıyor! Sunum şekli harika, tasarım basit. Daha da fazlası kullanıcıya yol gösterme iyi ayarlanmış ve birbiri arasında seçebileceğiniz üç farklı renk teması var.

Hiç sudoku oynamadıysanız bile problem değil çünkü uygulama içinde beliren yardım kutuları kullanıcıya yol gösteriyor.

Benim için uygulamanın kullanımı neredeyse kusursuz. Sadece ayarlar (Android sistem ayarlarında olduğu gibi) alt kategorilere ayrılmış - yani burda biraz daha açıklığa ihtiyaç var.

Hız & İstikrar

Andoku Sudoku 2 bu kategoride önde. Bekleme süresi yok, uygulama hiçbir zaman donmadı, ve bunun dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım. Birden fazla kayıtlı oyunla bile hiçbir problem olmadı ve uygulama çalışması gerektiği gibi çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

"Haftanın Uygulaması" kapsamında (26.11 - 02. 12.12) Andoku Sudoku 2 sadece AndroidPIT'e özel olarak 99 Cent. Eğlenceli bulmacalar sunan ve fiyatını hakeden bir uygulama.

Uygulamanın normal fiyatı 2.37 €.

Uygulamaya ilk olarak göz gezdirmek isteyenler reklamla finanse edilen bedava sürümünü yükleyebilir. Fakat ben geliştiriciye bağış yapmak yerine ona uygulamayı satın alarak yardım etmeyi daha adil buluyorum.

Ekran Görüntüleri:

Andoku Sudoku 2 Andoku Sudoku 2 Andoku Sudoku 2 Andoku Sudoku 2 Andoku Sudoku 2

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!