This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.0 (ICS) Tüm Android Cihazlarının %16'sında. JB'den Atak.

Son dönemde Android Jelly Bean hakkında çok konuşuluyor olmasına rağmen pek çoğumuzun unuttuğu bir şey var. 19 Ekim 2011'de çıkmış olmasına rağmen hala pek çok kullanıcı cihazlarına Ice Cream Sandwich güncellemesinin gelmesini bekliyor. Samsung ve HTC en önemli telefonlarına ICS ve JB güncellemeleri getirmiş olmasına rağmen piyasadaki telefonların çoğu hala Gingerbread'de kalmış durumda. Google son dönemde kendi Android dağılım çizelgesini yeniledi ve iyi haber ICS ve JB oranları hızlı bir şekilde artıyor.

Aşağıda developer.android.com'dan aldığımız çizelgenin ekran görüntüsünü görebilirsiniz:

Gördüğünüz gibi ICS tüm Android cihazların %15.9'unda mevcut (ki bu geçen ayı göz önünde bulundurursak %10 seviyesinden gelinmiş %50'lik bir artış anlamına geliyor). Gingerbread hala %60'ın üstünde ve Froyo %15.5.

Jelly Bean haziran ayındaki piyasaya sunumundan beri büyük bir çıkış yakaladı ve şu an tüm Android cihazlarının %0.8'inde mevcut. Bu kulağa çok yüksek gelmeyebilir fakat bir aydan kısa bir süredir piyasada olan ve sadece Google cihazları için tasarlanmış bir işletim sistemi için bu kesinlikle kötü bir başlangıç değil.

Resimler: Gizmodo

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!