This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 5.0 Beklenirken Android 4.3 Tanıtılacak Gibi

Bugüne kadar sızdırılan bilgiler ışığında Android'in en son sürümünün 5.0 seri numarası ile başlyacak olan Key Lime Pie olmasına ve yeni sürümün Google tarafından 15 ve 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Google I/O Etkinliği'nde tanıtılmasına kesin gözle bakılırken Android 4.3 Jelly Bean söylenti ve sızıntıları ortalığı karıştırdı.

jelly bean 43

 Çip üreticisi Qualcomm'un Android'in gelecek sürümü Key Lime Pie'ye yönelik dizayn bilgilerini içeren bir takım kurumsal belgeler gizemli bir şekilde sızdıırlması. Android'in 5'li sürümünün 2013 yılının ikinci çeyreği olan Mart, Nisan veya Mayıs aylarından birisinde yayınlanması beklentisi yaratmıştı

Google'ın Amerika'daki AR-GE kampüsünden sızan bilgilere göre bazı şirket çalışanlarının Nexus 4 ve Nexus 7 cihazlarında Android 4.3 uzantılı işletim sisteminin görüntülenmiş olması Google'ın Android 5.0 Key Lime Pie projesinde bir ertelemeye gitmiş olması ihtimalini akla getiriyor. Bu senaryo yu güçlendiren argümanlardan bir tanesi de mevcut Android akıllı telefon piyasasıdnda ülkemizde de bu hafta itibariyle satışına başlanan Galaxy S4 ve Google'ın kendi telefonu olan Nexus 4 dışında hiçbir cihazın Android son sürümü olan Android 4.2'yi kullanmaması. 

sgs4 1
Şu an için piyasada Android 4.2 Jelly Bean sürümüne sahip telefonlar Galaxy S4 ve Nexus 4 / (c) AndroidPIT

Google için Android 5.0 Key Lime Pie üzerindeki çalışmaların bir süre daha devam edecek olması ihtimalinin güçlendiği bugünlerde Google I/O teknoloji etkinliğinde tanıtılması beklenen Android 4.3'den ise beklentilerin şimdilik mütevazı kalmasında fayda var. 

 

Giriş fotoğrafı: hermzz

Kaynak: Übergizmo

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!