This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.3'le birlikte deklanşör geri mi dönüyor?

Android 4.3'ün basında çok fazla yer almayan ama çok önemli bir özelliği daha ortaya çıktı. Android 4.3 güncellemesiyle birlikte - en azından - stok Android kullanan cihazlarda ses butonunu deklanşör olarak kullanmak mümkün olacak. 

android jelly bean surprise
Android 4.3'te başka sürprizler de olabilir mi? / © Google/AndroidPIT

Kısa bir süre önce Google tarafından resmen duyurulan ve ilk kez Nexus 7'de kullanılan Android 4.3 sürümünün getirdiği yenilikleri AndroidPIT'te tanıtmıştık. Ancak bu kez, en azından Nexus serisi ya da HTC One ve Galaxy S4'ün stok Android kullanan sürümlerinde varolan ilginç bir özelliği sizinle paylaşmak istedik. 

Akıllı telefonuyla fotoğraf çekenler bilir, bir elle telefonu sabit tutup, diğeriyle dokunmatik ekranın üzerindeki sanal deklanşöre basmak çok da rahat bir hareket değildir. Hele de kalitesi ön yüz kamerasıyla değil, arka kamerayla kendinizi çekmek istiyorsanız, ekranı o anda görmediğiniz için bu iş bir işkenceye dönüşür. İşte şimdi Android 4.3'le birlikte bu derde bir deva bulunmuş olabilir. 

AndroidPIT Almanya editörlerinden Stephan'ın Nexus 4'üyle oynarken yaptığı bu ilginç keşfe göre, Android 4.3 güncellemesini gören cihazda, kamera açıkken ses tuşlarını deklanşör olarak kullanmak mümkün oluyor. İlginçtir, birçoklarının hayatını kolaylaştıracak olan bu gelişmeyle ilgili olarak gerek ülkemizde, gerekse de dünya teknolokji medyasında çok az haber yayınlandı. Tabii bunda ilgili özelliğin stok Android'le gelen kamera uygulamasının bir özelliği olmasının da payı olabilir. Zira Google'ın resmi Android 4.3 tanıtımında söz etmediği bu özellliğin, Android 4.3 güncellemesi gören tüm cihazlarda mı, yoksa sadece stok Androidli telefonlarda mı kullanılacağı konusu henüz açıklığa kavuşmuş değil. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!