This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Android 4.3 güncellemesi Galaxy S3'de pil ve performans sorunlarına neden oluyor

Samsung'un en popüler modellerinden biri olan Galaxy S3 için yayınladığı Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin bazı cihazlarda ciddi pil ve performans sorunlarına yol açtığı söyleniyor. 

android 4 3 samsung galaxy s3
© AndroidPIT

Görünüşe bakılırsa, Samsung'un Galaxy S3 modeli için çok da etraflı testlere tabi tutmaksızın piyasaya sürdüğü Android 4.3 güncellemesi Güney Kore şirketinin başına bir hayli dert açacak. Şirkete yakınlığyıyla bilinen SamMobile sitesinin haberine göre, cihazın İngiltereve Güney Kore'deki versiyonlarında güncelleme sonrası yaşanan sorunların ardından Samsung'un güncelleme dağıtımını bir süreliğine durdurabileceği iddia ediliyor. 

Kullanıcılardan gelen tepkilere bakılırsa Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi S3 marka cihazlarda "pil performansında düşüş, uygulamaların çökmesi, kablosuz bağlantıda kopmalar, performans düşüklüğü ve hatta sadece pili çıkarıp takarak çözülebilen kilitlenme" sorunlarına yol açıyor. 

Güncellemeye ara verilebilir

Şirketten bu konuda resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Samsung'un en azından Büyük Britanya'da güncelleme dağıtımını durdurduğu ve sorunu çözmeye çalıştığı belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak sadece Samsung'un Facebook sayfasında, şirketin bazı kullanıcılardan gelen şikayetlerin farkında olduğu ve mühendislik biriminin konu üzerinde çalıştığı söyleniyor.  

Yakın zamanda Galaxy Note 2'nin de Android 4.3 güncellemesi göreceğini biliyoruz ancak yaşanan bu sıkıntılardan sonra Samsung, bu güncellemenin tarihini de biraz ertelemeyi düşünebilir. Konuyu yakından takip edip, ülkemizde de çok sevilen bir cihaz olan Galaxy S3 takipçilerini bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!