This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Android 4.3 Sony Xperia serisine erken gelecek

Sony, Google tarafından dün düzenlenen etkinlikle tanıtılan Android 4.3'ün Xperia cihazlara çok yakın zamanda geleceğini açıkladı. Sony, Google tarafından dün düzenlenen bir etkinlikte yenilenmiş Nexus 7'yle birlikte tanıtılan Android'in son sürümü Android 4.3'ün Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia SP ve Xperia Z Ultra cihazlara geleceğini açıkladı. 

SonyXperiaJellyBean
Sony Xperia cihazlar Android 4.3 güncellemesine erken kavuşacak. / © Sony

Sony'nin açıklamasında ayrıca Xperia Z ve Xperia ZL için Android 4.2 güncellemesinin devam ettiği ve Xperia ZR ile Xperia Tablet Z'nin de Android 4.2 güncellemesini Ağustos ayının başlarından itibaren almaya başlayacakları belirtildi. Bu bakımdan söz konusu cihazların Android 4.3'e kavuşması diğerlerine oranla muhtemelen daha geç olacak gibi görünüyor. 

Sony ayrıca, henüz 4.2 güncellemesi görmemiş olan bazı cihazlarda bu aşamayı atlayıp doğrudan Android 4.3 güncellemesi verileceğini de açıkladı. Ancak Sony'nin bunu neden 4.2'yi görmemiş olan tüm cihazları için değil de sadece bazıları için yapacağı konusu henüz açıklığa kavuşmuş değil. 

android jelly bean phasebeam
Bazı Sony cihazların doğrudan Android 4.1'den 4.3'e atlayacakları da duyuruldu. / © AndroidPIT

Japon teknoloji devi ayrıca Sony marka cihazlardan bazılarında güncellemelerin gecikmesinden ötürü özür dilerken, direk Android 4.3'e atlama kararı uzmanlar tarafından Sony'nin bu gecikmeleri telafi etme çabası olarak yorumlandı. 

Bilindiği gibi Android 4.3'ün yer alacağı ilk cihaz olarak dün Google'ın yenilenen tableti Nexus 7 duyurulmuş ve 4.3 güncellemesinin de ilk olarak Nexus serisi cihazlara ve Galaxy S4 ile HTC One'ın saf Android'le çalışan Google edisyonlarına geleceği açıklanmıştı. 

Vasıtasıyla Xperia Blog Kaynak: Sony

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!