This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Nexus cihazlara şimdi de Android 4.4.2 güncellemesi geliyor

Google, Nexus cihazlarının 4.4.1’e güncellenmesinin üzerinden henüz 1 hafta dahi geçmeden yeni bir 4.4.2 güncellemesi yayınladı. Güncellenmiş telefonlardan alınan ekran görüntüleri geçtiğimiz saatlerde internet ortamında dolanmaya başladı. Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7(ASUS) ve Nexus 10 (Samsung) cihazlarına ait Android 4.4.2 sürümünü gösteren ekran görüntüleri mevcut. 

nexus 5 android 4 4 kitkat logo 02
© AndroidPIT

Google güncelleme politikasıyla insanları şaşırtırken, kimilerini hayal kırıklığına uğratmaya da devam ediyor. Henüz çoğu cihaz Android 4.3 güncellemesi bile almamışken (kısmen burada iş her bir firmaya düşüyor ama...) Google Nexus cihazlar için Android’in 4.4.2 versiyonunu dağıtmaya başladı.

android 4 4 2 nexus
© AndroidPIT

Peki bu güncelleme niye yapıldı ve neler değişti? Nexus 5 cihazlarındaki kamera performansı üzerine ikinci ve daha kapsamlı bir geliştirmeyle beraber (görünen o ki Google beklentileri karşılayabilmek için epey efor sarfediyor!), bütün Nexus cihazlarında hataların giderilmesi (bug-fix) ve performansı geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmış. Ayrıca güvenlik kanadında da kimi güçlendirmeler bulunuyor.

Güncellemeyi indirmek isteyenler için linkler

Henüz çok taze olan uygulamayı eğer OTA güncellemesi gelmediyse, manuel olarak güncellemeye sahip olmak isteyenler aşağıdaki linklere başvurabilirler. AndroidPIT olarak resmi güncellemenin telefonunuza gelmesini beklemenizi önerir, manuel yapacağın kurulum işlemleri sonrası yaşanabilecek olası sorunlar halinde sorumluluk kabul etmeyeceğimizi hatırlatırız.

Nexus 4

Nexus 5

2012 Nexus 7 WLAN

2012 Nexus 7 3G

2013 Nexus 7 WLAN

2013 Nexus 7 LTE

Nexus 10

 

Kaynak: AndroidPolice

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!