This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4.3 güncellemesiyle ilgili son sızıntılar

Android 4.4.3 güncellemesi yolda ve güncellemeyle ilgili de her gün yeni detaylar sızıyor. Google bu güncellemeyle özellikle Nexus 5 üzerinde oluşan hataları gidermeyi hedeflemekte. Güncelleme resmi olarak tanıtılmadıysa da sızan haberler sayesinde güncellemeyle ilgili bolca fikrimiz oldu.

kitkat 4 4 3
© AndroidPIT

Sızan bilgilerin ilk kısmı HTC ROM geliştiricisi olan LlabTooFeR tarafından geldi. Geliştirici aynı zamanda Google’ın Android 4.4.3 KitKat güncellemesi üzerinde çalıştığını da ilk duyuranlardan. Geliştirici HTC One M8 modelinin bir ay içinde güncellemeyi alacağını söylemekte. Güncellemenin zaten Google Play Editon cihazına geleceğini biliyoruz fakat geliştiricinin kastettiği güncellemenin ayrıca Sense ile çalışan versiyona da geleceği.

htc one m8 box
HTC One M8 / © AndroidPIT

Google genelde güncellemeleri önce Nexus cihazlar için çıkarıyor hatta bu güncellemeler çoğu zaman diğer markaların amiral gemisi modellerinden bile önce Nexus’a geliyor. Şirket farklı bir yönde açıklama yapmadığına göre bu geleneğin değişmeyeceğini düşünebiliriz. Yani güncelleme sırasında Nexus 7, Nexus 4, Nexus 10, and Nexus 5 kullanıcıları yine ön sıradalar.

Bir diğer bilgi de GFXBenchmark tarafından geldi. Yazın çıkması beklenen Motorola XT912A bir diğer deyişle yeni Moto X Android 4.4.3 ile çalışacak. Motorola ve Android’i bir arada düşününce bunun da kayda değer bir sızıntı olduğunu söyleyebiliriz.

moto x test 4
Moto X © AndroidPIT

Son gelen güncellemeyle ilgili özellikle kamera ve bağlantı konusunda büyük sorunlar yaşanmakta. Buna rağmen Google resmi bir güncelleme açıklamasında bulunmadı. Android 4.5 güncellemesinin de 4.4.3 güncellemesinden sonra çıkması bekleniyor ki bu güncelleme Temmuz’da çıkacak gibi görünmekte. Umarız öncesindeki hatalar bir an önce çözülür ve biz de Temmuz’a kadar beklemek zorunda kalmayız.

Siz güncelleme sonrası en çok hangi problemle karşılaştınız?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!