This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Android 4.4 güncellemesi bazı Nexus 4 telefonlarda sorunlara neden oluyor

Nexus 4 marka cihazlara geçen haftadan itibaren gelmeye başlayan Android 4.4 KitKat güncellemesinin bazı telefonlarda sorunlara neden olduğu yönünde haberler gelmeye başladı. Kullanıcı şikayetlerinin başında kilit ekran problemleri, ana ekran butonunun ve hızlı ayarlar menüsünün çalışmaması geliyor. 

lg nexus 4 kitkat
© AndroidPIT

Android 4.4 güncellemesini alan Nexus 4 sahiplerinden yukarıdaki sorunların hepsini aynı anda yaşayan kimse olmasa da bazı kullanıcıların bu problemlerden bir ya da birkaçını yaşadığına dair haberler gelmeye devam ediyor. Şu anda bilinen tek şey bu sorunların genel olarak tüm kullanıcıları etkilemediği, etkilenenlerin ise güncellemeyi manuel olarak değil normal yollarla, üreticinin gönderdiği paket üzerinden almış olmaları. 

Google henüz bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, benzer sorunları yaşayan Nexus 4 sahiplerine ilk önerilen şey fabrika ayarlarına geri dönüp, sorun tekrarlanıyor mu bakmaları. Ancak bunu yapmadan önce elbette telefonunuzdaki dosyaların bir yedeğini almanız şart. 

Olası çözüm yolları

Bununla uğraşmak istemeyen Nexus 4 kullanıcıları ise kurulum sihirbazını yeniden çalıştırmak için ADB'yi çalıştırabilirsiniz. ADB'yi açtıktan sonra göndermeniz gereken komut ise şu: ‘adb shell am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardTestActivity‘ .

Diğer yandan henüz Android 4.4 güncellemesi telefonunuza gelmediyse ve söz konusu problemleri yaşamak istemiyorsanız, güncellemeyi hemen yüklemek yerine Google'ın bir bug tamir paketi çıkarmasını beklemek daha iyi bir tercih olabilir. Diğer yandan bu sorunların tüm kullanıcıları etkilemediği ve Android 4.4 güncellemesii yükledikten sonra gayet mutlu bir şekilde Nexus 4'ünü kullanmaya devam edenlerin çoğunlukta olduğunu da bir kez daha belirtelim. 

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!