This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 güncellemesi: Sırada Nexus 7 ve Nexus 10 var

Google bugün yaptığı resmi bir açıklamayla, bazı Nexus cihazlar için Android 4.4 KitKat güncellemesinin başlamak üzere olduğunu duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Nexus 7'nin hem 2012, hem de 2013 modellerinin yanısıra Nexus 10 marka cihazlar da yakında Android 4.4 güncellemesine kavuşacak. 

nexus 5 android 4 4 kitkat logo 02
Nexus 5'ten sonra 7 ve 10 da KitKat'lanıyor. / © AndroidPIT

Android'in resmi Google+ hesabından yapılan açıklamaya göre Nexus 7 ve Nexus 10 sahipleirnin KitKat'a kavuşması an meselesi. Söz konusu cihazlara sahip bazı kullanıcılar tarafından da doğrulanan haberle ilgili en net bilgi ise Kanada'da bulunan yazarımız Sterling Keys'den geldi. Sterling, konuyla ilgili yazısında kendi Nexus 7 marka cihazında güncellemeyi gördüğünü ve kurmaya başladığını belirtti. 

nexus7 back logo
Nexus 7 (2012 ve 2013 modelleri) ile Nexus 10 bugün Android 4.4 KitKat güncellemesini almaya başladılar. / © AndroidPIT

Söz konusu güncellemenin Nexus 7 ile Nexus 4 marka cihazların LTE versiyonlarıyla devam etmesi beklenirken, söz konusu cihazlarda yaşanan gecikmenin ise Google'ın güncellemenin söz konusu cihazlarda bulunan Qualcomm radyo sürücülüeriyle çalışacağından emin olmak istemesinden kaynaklandığı belirtiliyor.  

Eğer Nexus 7 ya da Nexus 10 sahibi değilseniz ve Android 4.4'ü gerçekten çok merak ediyorsanız, yapmanız gereken bir custom ROM yoluyla güncellemeyi edinmek ya da üreticilerin KitKat güncelleme takvimlerine göz atıp beklemek. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!