This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 güncellemesi: Samsung, HTC ve Motorola tarih verdi

Google Nexus 5’i (haber için tıklayın) ve Android 4.4 KitKat sürümünü (haber için tıklayın) dün tanıttı. Şimdi ise elbette ki çok sayıda akıllı telefon sahibi “Benim güncellemem nerede?” diye merak ediyor. HTC, Samsung ve Motorola, KitKat güncellemesi için tarih veren ilk üreticiler oldu.

Android 4 4 Smartphones update
© AndroidPIT

HTC Amerika’nın Başkanı Jason MacKenzie, Engadget’a verdiği röportajda, HTC One’ın Google Play edisyonunun Android 4.4 güncellemesini 15 gün içerisinde alacağını söyledi. HTC One’ın Geliştirici edisyonunun ise 30 gün içerisinde KitKat ile güncelleneceğini ekledi. Fakat her iki model de yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde satışta. Bizim için ilginç olan şey, tüm diğer uluslararası modellerin 4.4 KitKat güncellemesini 90 gün içinde alacağı yönünde gelen bilgi. One Max ve One Mini ile ilgili açıklamanın da yakın zamanda yapılmasını bekliyoruz.

nexus s4 one google edition
Bu akıllı telefonlar ilk olarak Android 4.4 ile çalışacak. / © Samsung, HTC, Google/AndroidPIT

Samsung Galaxy S4’ün Google Play edisyonu ise, Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 cihazların hemen ardından KitKat güncellemesini alacak. Diğer Galaxy modelleri ile ilgili olarak henüz bize ulaşmış bir bilgi yok.

Google’ın evlatlığı Motorola da kendi güncelleme planlarından (en azından ABD sınırları içerisindeki cihazlarla ilgili olarak) söz etmeye başladı. Buna göre, DROID mini ve Ultra MAXX modelleri 4.4 güncellemesini alacak. Açıklanmış bir takvim ise yok.

Sony ve LG gibi diğer üreticiler sessizliklerini koruyorlar.

Kaynak: Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!